Tekirdağ Atatürk Ormanında İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Tekirdağ Valiliği Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Atatürk Ormanı çam ağaçlarını ilaçlama çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Tekirdağ Atatürk Ormanında İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor
Bu içerik 2426 kez okundu.

Tekirdağ Valiliği Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Tekirdağ Süleymanpaşa ilçes Atatürk Ormanı çam ağaçlarını ilaçlama çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Tekirdağ Valiliği Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

İlimiz Süleymanpaşa ilçesinde , Atatürk Ormanı adıyla  bilinen 26,5 Ha. yüzölçümündeki, ağırlıklı olarak kızılçam ve karaçam ağaçlarının bulunduğu 580 nolu bölmedeki ormanlık alanda yoğun olarak görülen  Çam kese böceği ile mekanik ve  biyolojik mücadele çalışmalarımız devam etmektedir.  Müdürlüğümüzce tüm alanda 2 gün süreyle ilaçlama yapılmıştır. Kullanılan ilaç biyo-larvasit  türü  biyolojik bir ilaç olup çevreye ve diğer canlılara zarar vermemekte ve kalıntı bırakmamaktadır. İçeriğindeki  spor oluşturma özelliğine sahip Bacillus thuringiensis bakterisi, spor oluşumu esnasında protoxin üretmekte ve depolamakta, bu kristalleri yiyen böcekler etkisiz hale gelmektedir. Yaptığımız ilaçlamanın kızılçam ormanlarının en büyük zararlısı olan Çam kese böceği ile etkin bir mücadele yöntemi olduğunu biliyor ve başarılı olacağına inanıyoruz.

 

                                                                                 Mehmet UZUN

                                                                        Orman İşletme Müdürü

Mehmet UZUN Orman İşletme Tekirdağ Valiliği Atatürk Ormanı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tekirdağ Sgk İl Müdürlüğünden Taziye Ziyareti
Tekirdağ Sgk İl Müdürlüğünden Taziye Ziyareti
“GÜNEŞİN GÜCÜ” PROJESİ AÇILIŞI VE TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
“GÜNEŞİN GÜCÜ” PROJESİ AÇILIŞI VE TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ