15 ülkeden gelen öğrenciler Tekirdağ’da kaynaştı

Tekirdağ’da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından "11. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği gerçekleştirildi. 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler hem kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldu..

15 ülkeden gelen öğrenciler Tekirdağ’da kaynaştı

Tekirdağ’da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından "11. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği gerçekleştirildi. 15 farklı ülkeden gelen öğrenciler hem kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldu.
Süleymanpaşa Bedesten Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe Bulgaristan, Irak, Filistin, Yunanistan, Filipinler, Suriye, Somali gibi 15 farklı ülkeden öğrenci katıldı. Ülkeler arasında kardeşlik köprüleri kurulması amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki teması "Onlarca Renk, Yüzlerce Kültür Dünya 5’ten Büyüktür" olarak belirlendi. Dünyanın dört bir yanından öğrenim görmek için Türkiye’ye gelen öğrenciler, etkinlikte hem kendi kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldu.
Etkinlikte konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, dünyanın farklı bölgelerinden, farklı renklerden, farklı milletlerden öğrencileri Tekirdağ’da misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.
Öğrencilerin Türkiye’de yabancılık çekmeden kendi ülkelerindeki gibi yaşamlarını rahatlıkla sürdürdüklerini belirten Vali Ceylan, "203 ülkeden 115 binden fazla öğrenci ülkemizde eğitim alıyor. Bu öğrencilerin ülkelerinde daha başarılı, daha etkili olabilmeleri için eğitimlerine katkı sağlıyoruz. İlimizde hem üniversitemiz hem de Tekirdağ halkı, öğrencileri en iyi şekilde misafir ediyor. İnşallah bu arkadaşlar daha sonra ülkelerine dönünce birer gönül elçisi olacaktır" diye konuştu.
Öğrenciler, konuşmaların ardından açtıkları stantlarda ülkelerine özgü ürün, motif ve oyunları sergiledi.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI