2 GÜNDE 3 DEPREM KORKUTTU

Arka arkaya gelen depremler vatandaşları telaşlandırdı. Dün Tekirdağ'da bugün sabah saatlerinde Yunanistan Ege Denizi'nden sonra Bursa Yalova'da deprem meydan geldi.

2 GÜNDE 3 DEPREM KORKUTTU

Arka arkaya gelen depremler vatandaşları telaşlandırdı. Dün Tekirdağ'da bugün sabah saatlerinde Yunanistan Ege Denizi'nden sonra Bursa Yalova'da deprem meydan geldi. 

Tekirdağ'da 3.1 şiddetinde meydana gelen depremden kısa bir süre sonra Ege Denizi'nde de 4.3 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte bu gün yaşanan depremin detayları ve son depremler...

YUNANİSTAN'DA KORKUTAN DEPREM
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.54'te Yunanistan'ın Ege Denizi açıklarında 4,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Ege Denizi'nde depremin yaklaşık 5,4 kilomet derinlikte meydana geldiği açıklandı. 

TEKİRDAĞ YENİKÖY'DE 3.1 ŞİDDETİNDE DEPREM
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Tekirdağ Yeniköy açıklarında saat 17.02'de, 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Son dakika olarak duyurulan deprem olayında, Depremin şiddetine bağlı olarak kısa süreli panik yaşandı. Depreme ilişkin can ve mal kaybına dair herhangi bir bilgi yer almadı.

YALOVA'DA DEPREM
Ege denizinde meydana gelen depremin ardından yaklaşık 2 saat sonra saat 09:45'te Bursa Yalova'da deprem oldu. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4,4 olarak açıkladı. Deprem Civar illerde İstanbul ve Tekirdağ'da da hissedildi. Deprem anını yaşayanlar sosyal medya hesaplarından depremin etkisinin 'korkutan' düzeyde olduğunu yazdı. Depremde ilk belirlemelere göre can kaybı ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Merkez Osmangazi ilçesinde sabah 9.45’te yerin 5.7 kilometre derinliğinde 4,4 şiddetindeki deprem kısa süreli paniğe sebep oldu. Şehir merkezinin yanı sıra Gemlik’te de hissedilen depremde herhangi bir hasar meydana gelmedi.Bursalı vatandaşlar deprem sarsıntısının korkuttuğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Haftasonu Bursa’nın Mudanya ilçesinde de 3,8 büyüklüğünde deprem olmuştu.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI