50.YILDA BÜYÜK HÜSRAN!

Trakya’nın en köklü kulüplerinden olan Tekirdağspor 1967 yılından 2017 yılına kadar geçen yarım asırlık tarihinde hiç görmediği ilgisizlikle boğuşuyor.

50.YILDA BÜYÜK HÜSRAN!

Trakya’nın en köklü kulüplerinden olan Tekirdağspor 1967 yılından 2017 yılına kadar geçen yarım asırlık tarihinde hiç görmediği ilgisizlikle boğuşuyor.

Son gerçekleştirilen olağanüstü kongrede büyük bir medeni cesaret gösteren Zeki Sezer başkanlığa tek listeyle aday olarak bu zorlu yolda ilerleyeceğini belirterek yaptığı konuşmada ‘’Bizim şapkadan tavşan çıkaracağımızı zannetmeyin’’ diyerek yönetim kurulu üyeleri ile beraber çalışmalarına başlamıştı.

Aradan geçen iki aylık süreçte başkan Sezer hem siyasi parti önderleri hem de belediye başkanlarını ziyaret ederek Tekirdağspor’un 50. Yılında maddi ve manevi destek taleplerinde bulundu. Bu taleplere rağmen  şu ana kadar ne belediyelerden ne de siyasi cepheden hiçbir şekilde bir kuruş dahi maddi destek gelmedi. İş başa düştü ve başkan Sezer ilk olarak dağılan takımı yeniden toparlayarak 32 futbolcuyu ve teknik heyeti Nevşehir’de gerçekleşen 14 gün sürecek kampa kendi imkanlarıyla gönderdi. Herkesin merakla beklediği takım iskeletini ortaya çıkarmak için büyük bir çaba sarf eden yönetim ve teknik heyet her an siyasi ve belediye başkanlarından gelecek maddi yardımı bekliyor.

Tekirdağ’a Yakışan Bu Mu?

Tekirdağspor’un şu anki durumu hiç de iç açıcı değil.  Geçen sezon Tekirdağspor’da top koşturan 17 futbolcunun ödemeleri yapılmadığı için transfer yasağı kulübün elini bağlamış durumda. Bu güne kadar gelen 3 futbolcunun alacağı 180 bin TL… İlk önce bu borç ödenecek ki Tekirdağspor’un transfer yapacağı futbolcularla yola devam edilebilsin. Kalan 14 furbolcunun da alacakları sırasıyla gelmeye devam ederek kulübü dar boğaza sürükleyecek. Bu sıkıntılar üzerine şu anda Tekirdağspor’un bırakın idman yapacak sahası olmasını, yatacak yerleri bile yok. Barbaros’ta verilen tesis badana boyası yapılmış halde bekliyor. Rakiplerimizin bünyesinde 2 buçuk milyon TL değerinde özel otobüsleri bulunurken Tekirdağspor Nevşehir kampına İstanbul Seyahat’inde desteğini çekmesiyle Beşiktepe-Tekirdağ seferini yapan araçla gönderildi. Yönetim şu ana kadar kendi imkanlarıyla birçok şeyin üstesinden gelerek pes etmemek için var gücüyle seferber olmuş durumda fakat bu şekilde nereye kadar gidilebileceği hala merak konusu.

50.yılında böyle mi olmalıydı?

 Bakıyoruz ki birçok takım 50. Yıllarını şehrine yakışır ve şehrin ileri gelenlerinin birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek özverili çalışmalarıyla geçiriyor. Şehrin ileri gelenleri ve halk gururla yalnız ve yalnız takımının kendilerini mahcup etmemek için iyi sonuçlar getireceğini bilerek destekliyor (Elazığspor ve Trabzonspor bu yıl 50. Yılını kutluyor). Tekirdağ’da bu neden gerçekleşmiyor yoksa Tekirdağspor’un yükselişi hatta 1.Lig yada Süper Lig’de oynaması bazılarını rahatsız mı edecek!

Tekirdağspor’a gönül veren taraftar. Size sesleniyoruz:

Tekirdağsporlu olmak yalnızca bir spor kulübüne gönül vermek değildir. Tekirdağlılığını ve bu topraklara bağlılığını tüm Türkiye’ye göstermek ve bu sayede Tekirdağ’ın diğer illerden hiçbir farkının olmadığı sporsal ve kültürel açıdan yapılacak tesislerin ve etkinliklerin bizim şehrimize de layık olduğu  inancıyla yaşamaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’