Açık Öğretim Fakültesi final sınavı sonuçları açıklandı!

Sınav sonuçları 9 günlük bayram tatili nedeniyle gecikme yaşanmıştı. Adaylar sınav sonuçlarını Anadolu Üniversitesinin resmi sitesi anadolu.edu.tr adresinden öğrenebilirler.

Açık Öğretim Fakültesi final sınavı sonuçları açıklandı!

AÖF final sınavı sonuçları saat kaçta açıklanacak? AÖF sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemi anadolu.edu.tr adresinden gerçekleştiriliyor. Adaylar, anadolu .edu.tr sayfasındaki öğrnci girişi alanından T.C kimlik ve öğrenci şifreleri ile işlemlerini yapabilirler.

Açıköğretim Fakültesi'nde alttan kalan dersler için bütünleme uygulaması bulunmuyor. Anadolu Üniversitesi konuya yönelik şu açıklamayı yaptı.

Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki "Uyarı" ve "Tekrar" durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

AÖF SINAV SONUÇLARI
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor