AK Parti 18 Kasım'da internet üzerinde temayül yoklaması yapacak.

AK Parti'de 18 Kasım'da 160 bin delegenin katılımıyla Türkiye'de ilk internet üzerinden temayül yoklaması yapılacağı açıklandı..

AK Parti 18 Kasım'da internet üzerinde temayül yoklaması yapacak.

AK Parti'de 18 Kasım'da 160 bin delegenin katılımıyla Türkiye'de ilk  üzerinden temayül yoklamasını tüm Türkiye'de aynı anda yapılacağı açıklandı.. 

60 BİN DELEGENİN GÖRÜŞLERİ ALINACAK

160 bin delege kendilerine verilen manyetik kartlar ile il ve ilçelerde kurulan bilgisayarlara giriş yaparak belirlenen anketleri dolduracak.

5 KRİTİK SORU

Anket sonuçları aynı gün içerisinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Ankette mevcut belediye başkanlarının kaderini belirleyecek 5 soru var. "ÖNCELİĞİMİZ EN DOĞRU ADAYI BULMAK" Teşkilatların sıkı bir şekilde çalışmasını isteyen Başkan Erdoğan, "Biz en doğru adayla seçime girdikten sonra bunun karşılığını alacağımıza, başarılı olacağımıza eminim. Şu an önceliğimiz en doğru adayları bulmak" ifadelerini kullanmıştı.

İYİ-ORTA-ZAYIF ŞEKLİNDE YANIT VERİLECEK

Delegelere, “başkanların halkla ilişkileri”, “teşkilatla ilişkileri”, “belediye çalışmaları ve performansı”, “mevcut başkanın devam edip etmemesi” ile “kim aday olmalı” soruları yöneltilecek. Kim aday olmalı sorusu dışındaki sorulara, “iyi-orta-zayıf” şeklinde yanıt verilecek.

İKİ YA DA ÜÇ İSİM İSTENECEK

Kim aday olmalı sorusuna ise AK Partili belediye olan yerlerde en fazla iki isim, olmayan yerlerde ise en fazla üç isim yazılması istenecek. Sistemde bu isimler de eşleştirilecek ve oylama bittikten hemen sonra sonuç alınabilecek.

3 TON KAĞIT TASARRUFU SAĞLANACAK

Önceki temayül yoklamalarında 3 ton kağıdın kullanıldığını ve böylece israfın önüne geçileceğine dikkat çekilerek, bu temayül yoklamasında harcayacakları paranın tamamının bir temayül yoklamasındaki malzemeye harcanacak paraya tekabül ettiğinin altı çizildi.

Yeni sistemi kendi bünyelerinde hazırladıklarını ve bundan sonraki yoklamalarda herhangi bir ücret ödemeyeceklerini belirtilirken malzemeleri bir seferlik alındığınıı, daha sonraki yıllarda da bunları kullanacakları ifade edildi.

Türkiye genelinde yapılacak olan elektronik temayyül yoklaması Tüm Türkiye ile beraber 18 Kasım Pazar günü saat 09:00 da Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Des otel'de gerçekleştirecek

.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI