AK PARTİ İL BAŞKANI YÜKSEL, CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET EDİLMESİNE KARŞI TAHAMMÜLSÜZ TAVRINI ORTAYA KOYDU...

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel,CHP genel başkan yardımcısı Bülent Tezcan'ın dün Tekirdağ'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaret içeren sözlerine karşı AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı olarak kınama açıklamasını basının ve kamuoyunun katılımıyla, Süleymanpaşa Belediyesi önünde gerçekleştirdi.

AK PARTİ İL BAŞKANI YÜKSEL, CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET EDİLMESİNE KARŞI TAHAMMÜLSÜZ TAVRINI ORTAYA KOYDU...

Son günlerde Tekirdağ ve ülke gündemine oturan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın ilçe kongresinde sarf ettiği sözler üzerine savcılık tarafından ifadesine başvurlmasıyla başlayan polemikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Tekirdağ'a gelerek, açık hava konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik; faşist, diktatördür. Sözlerine karşılık tepkiler artıyor.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ve beraberindeki il, ilçe yöneticileri, belediye meclislerinin üyeleri ve kalabalık partili gurubun Süleymanpaşa Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri protestoda gözler il başkanı Cüneyt Yüksel'in üzerindeydi.

Cüneyt Yüksel, her zamanki sukuneti ve sağ duyulu tavrının ötesinde işgal ettiği makamın sorumluluğunun gereğini ortaya koyarak, konu hakkındaki yaklaşımlarını basın mensuplarının ve kamuoyunun önünde partisi adına dile getirdi. Her ne kadar sakin ve duyarlı görünmeye çalışsada Yüksel'in gerginliği yüzünden ve taırlarından anlaşılıyordu.

Son gelişmeler çerçevesinde siyasi ortamın gerilmesi ve sosyal medyada konunun hassasiyetler üzerinden ilerlemesi karşısında konuşmasındaki üslubunu hassasiyetle belirlediği göze çarpan Cüneyt Yüksel, öncelikle kendi partili mensuplarını sukunete ve sağ duyuya davet ederken CHP kanadını ise oldukça çarpıcı ve sert biçimde eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan hakaret dolu sözlerin muhattaplarına yöneik seslenişinde  alışılmış sakin ve olumlu tavrından çok uzak, sert ve ciddi biçimde hitap eden Cüneyt Yüksel'in son derece hassas ve Cumhurbaşkanı Erdoğan konusunda tavizsiz duruşu herkes tarafından hissedilen en belirgin noktaydı.

 

 

cüneyt yüksel bülent tezcan ekrem eşkinat ak parti
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması