AK PARTİ SARAY İLÇE BAŞKANLIĞI'NDAN SİTEM DOLU BASIN AÇIKLAMASI

Ak Parti Saray ilçe Başkanlığı, yaptığı basın açıklamasında Saray Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve yönetimlerini eleştirerek, soru yağmuruna tuttu.

AK PARTİ SARAY İLÇE BAŞKANLIĞI'NDAN SİTEM DOLU BASIN AÇIKLAMASI

Ak Parti Saray ilçe Başkanlığı, yaptığı basın açıklamasında Saray Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve yönetimlerini eleştirerek, soru yağmuruna tuttu.

Ak Parti Saray İlçe Başkanlığı'nın 12 Eylül 2018 tarihli basın açıklamasının amacının kişileri baz alarak polemik yaratmaktan ziyade güzel ilçemiz Saray'ın uzun yıllardır süregelen makus tarihini Ak belediyecilikle taçlandırmak olduğu belirtildi. 

SÖZDE SOSYAL BELEDİYE

''Sözde sosyal belediye olan Saray Belediyesi'ni tüm gerçeğiyle ifşa edeceğiz'' diye belirtilen açıklamada; tarihi mirasa ve doğa güzelliklerine sahip olan Saray'ın uzun yıllardır en başarısız belediyecilikle yönetildiği ve Belediye Başkanı ile yöneticilerinin vatandaşların oylarını ve beklentilerini hiçe sayarak milletin gözünü boyamaya çalıştığı ifade edildi. 

Saray Belediyesi'nin halktan, eşitlikten, şeffaflıktan ve sosyal belediyecilikten bahsetmesine rağmen eşi ve benzeri görülmemiş bir yandaşlıkla idare edildiği; toplumun yararı ikinci plana atılarak şahısların ve gerçek yüzü gizli şirketlerin çıkarının önemsendiği savunuldu.

Ayrıca; ''Tek adamlı yönetime hayır deme çabasında olanlar, tek adamlığın alasını yapmakta ve kapalı kapılar ardında bu milletin özgür iradesiyle seçtiği meclis üyelerini hiçe saymakta olduğu'' söylenirken, seçilmiş meclis üyelerinin demokrasiyi katletmek suretiyle komisyonlara almayan bu zihniyeti esefle kınadıklarını belirttiler.

BELDİYE BAŞKANI SAYIN NAZMİ ÇOBAN VE YÖNETİMİNE SORUYORUZ

Basın açıklamasında ''belediyenin yaptığı ihaleleri, doğrudan alımları ve teminleri neden kamuoyuyla paylaşmadığı, belediyenin ilişkili olduğu şirketlerin ve bu şirketlerle olan yakın temasların neden paylaşılmadığı, belediyede kaç kişinin çalıştığı ve bu kişilerin ne iş yaparak ne kadar ücret aldığı, yapılan yer satışlarından gelen paranın nereye harcandığı, Belediye Başkanı'nın Ak Parti meclis üyelerini ''söz vermesine rağmen'' neden komisyona almadığı, personel maaşlarını ödeyemeyen belediyenin festival harcamalarını nasıl ödediği'' gibi sorular soruldu.

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ 

Bu soruların ardından açıklamada ''Halkın egemen olduğu mazlumun söz sahibi olacağı Ak Parti Saray Belediyesi'nin ayak sesleri 25 mahallemizden gümbür gümbür duyulmaktadır. Allahın izniyle 6 ay sonra Ak belediyeciliği getirecek olan bizlerin, milletimize yine milletimizle kazandıracağımız hizmetlerin sınırı yoktur'' diye bahsedildi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE DE SİTEM

Ak Parti Saray İlçe Başkanlığı'nın yaptığı basın açıklamasında Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi'ne de sitem dolu sözler yer aldı. 

Açıklamada ''Saray Belediye Başkanlığı'nın dillere destan olmuş hizmetsizlik serüvenini maalesef Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de aynı başarısızlıkla devam ettirmektedir'' diye bahsedilirken Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve yönetimine de sorular yöneltildi.

İşte Ak Parti Saray İlçe Başkanlığı'nın yaptığı basın açıklaması metninin tamamı:  

 

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI