Ak Parti Tekirdağ'da Milletvekilliği Aday Adaylığına Yoğun Talep

Seçim tarihinin 24 Haziran’a alınmasıyla birlikte Tekirdağ Ak Parti İl Başkanlığına rekor başvuru gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Ak Parti Tekirdağ'da Milletvekilliği Aday Adaylığına Yoğun Talep

Seçim tarihinin 24 Haziran’a alınmasıyla birlikte Tekirdağ Ak Parti İl Başkanlığına rekor başvuru gerçekleştirilmesi bekleniyor.

YSK’nın da seçim takvimini resmen açıklamasının ardından partilerde hızlı bir başvuru süreci başlarken Tekirdağ Ak Parti’de müracaatlar start aldı. Kamu çalışanlarının son istifa tarihi olan 26 Nisan tarihi ile birlikte başvurular alınmaya başlarken Tekirdağ’da bir çok isim hızlıca adaylık başvurusunu yaptı. Son gün olan 29 Nisan tarihine kadar Tekirdağ Ak Parti’ye rekor başvuru gerçekleştirilmesi bekleniyor.

HEM TEKİRDAĞ’DAN HEM ANKARA’DAN BAŞVURU YAĞIYOR!

Türkiye 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler öncesi yoğun bir süreç yaşıyor. Bir taraftan Cumhurbaşkanı adayı konusunda sıkı pazarlıklar yapılıyor, bir taraftan ittifaklar konuşuluyor. AK Parti cephesinde Erdoğan’ın tek aday olmasının rahatlığı yaşanırken diğer taraftan da milletvekilliği konusunda yoğun bir başvuru trafiği yaşanıyor. Türkiye genelinde de Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok gibi isimlerin başvuru için istifa ettiği süreçte Tekirdağ’da da önemli isimler Tekirdağ milletvekilliği için yarışa girdi. Tekirdağ ve Ankara’da başvuruların başlamasıyla birlikte yoğun bir trafik yaşanırken bu dönem Ankara’da Tekirdağ Ak Parti Milletvekilleri, Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün'de başvurularını yaptı. İş dünyasından da önemli isimlerin başvurusunu gerçekleştirerek Tekirdağ adaylığı yarışına girdiği süreçte Tekirdağ Ak Parti’de de yoğun bir süreç başlamış oldu. 29 Nisan 2018 Pazar gününe kadar devam edecek olan AK Parti aday adaylığı için başvuru altmışı geçmesi bekleniyor.

TEKİRDAĞ’DA DENGELER YENİDEN KURULUYOR!

Türkiye’de olduğu gibi Tekirdağ’da da yeni bir teşkilatlanma ve yenilenme sürecine giren AK Parti’nin yeni süreçteki başvuruları merakla takip ediliyor. Zira geçen seçimde bir önceki döneme göre vekil sayısını arttıran Ak Parti Tekirdağ'da milletvekili sayısının yedi olmasıyla birlikte 24 Haziran'da en az 4 milletvekiliyle mecliste yer almayı hedefliyor.

Ak Parti’de Tekirdağ için bu dönem dışardan bir ismin aday gösterilip gösterilmeyeceği de kulislerin en çok konuşulan konusu olurken, bir taraftan da adaylık başvurusu yapanların etki alanı konuşuluyor. Bu anlamda en çok dikkat çeken adayların başında Ahmet Aygün geliyor. Vekillik tecrübeleri olan Mustafa Yel, Metin Akgün ve Ayşe Doğan adaylar arasında gösterilirken, bir çok isim de adaylık başvurusu yaparak Ak Parti’de aday seçiminin bir hayli zor olacağını belirtiyor.

İŞTE RESMEN ADAYLIK BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

Tekirdağ AK Parti’de siyaset yapmış, iş dünyasına damga vurmuş ve son dönemlerde adından söz ettirmiş isimler de listelerde yerini alırken Tekirdağ Ak Parti’de ardı ardına başvurular da alınmaya devam ediyor. Bu anlamda hem Tekirdağ hem Ankara yoğun bir başvuru trafiğine şahitlik ederken, Tekirdağ Net Haber başvurunun ilk iki gününde adaylık başvuru yapanların da listesine ulaştı.

1. Mustafa Yel
2. Ayşe Doğan
3. Metin Akgün
4. Abdullah Öğe
5. Çiğdem Koncagül
6. Ahmet Akçay
7. Av. Kerim Atalay
8. Av. Ali gümüş
9. Akın Yılmaz
10. Av. Ercan Üçel

11. Gökhan Alphan
12. Serkan Alkan
13. İsmet Albayrak
14. Kurtuluş Ay
15. Mehmet Şık
16. Nagihan Bayol
17. Av. Cem Karaca
18. Gökay Güneş
19. Dr. Hakan Sunal
20. Zeki Ünal Yümün

21. Ahmet Aygün
22. Av. İrfan Koca
23. Mahmut Yağbasan
24. Nizamettin Mavikuş
25. Şakir Demirel
26. Melek Yeşil Sarıtaş
27. Rüştü Gökay Yavaş
28. Sedat Karaduman
29. Mutlu Canbaz
30. Alpay Arı

31. Metehan Girgin
32. Mustafa Çalım
33. Ali Ertem
34. Bestami Özsoy
35. Anılcan Çalık
36. Ramazan Yaman
37. Hüseyin Gezen
38. Murat Yıldız
39. Tuğçe Bozdoğan
40. Rahmi Yılmaz

41. Engin Adıgüzel
42. Ceylan Yanar
43. Mehmet Gündüz
44. Sedat Turhan
45. Ethem Çetin
46. İlhami Sezgin

 

 

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
CHP'DEN İSTİFA ETTİ.  AK PARTİYE GEÇTİ
CHP'DEN İSTİFA ETTİ. AK PARTİYE GEÇTİ