Alışveriş sepetli kadın protestosu ses getirdi.

Tekirdağ, Süleymanpaşa'da bir sitede kadınların sessiz ama anlamlı protestolarının nedeni anlaşıldı.

Alışveriş sepetli kadın protestosu ses getirdi.

Tekirdağ, Süleymanpaşa'da bir sitede ortaya konan alış veriş sepeti ve poşeti sarkıtma eyleminin nedeni aradan geçen üç günün sonunda açığa kavuştu.

Hürriyet mahallesi baykallar mevkinde bulunun Yalıkent sitesi sakinlerinin çoğunluğu tarafından başlatılan sepetli, poşetli protesto eyleminin muattabı yine bir başka site sakini ve eşi olduğu anlaşıldı.

Marketten yaptığı alışveriş paketini balkonundan uzatılan sepetle yukarı yollayan kadın komşusuna  yönelik başka bir site sakini tarafından ''Pis köylüler, köyünüze geri dönün ya da şehirli olmayı öğrenin'' biçiminde sözler sarf ettiği şahitler ve görgü tanıkları tarafından dile getirilen kişiye karşı sitedeki kadınların ortaya koydukları protesto biçimi çevredeki diğer site sakinlerinin ve oradan geçenlerin dikkatini çekerken, site sakini kadına hakeret ettiği iddia edilen karı, kocanın daha önce aynı sitede yaşayan komşuları ile aralarında mahkemeye intikal etmiş olan hakaret davasını yerel mahkemede kaybetmiş oldukları anlaşıldı.

Bu olayında taraflarca adalete taşındığını belirten site sakinlerinden bir kaç kişi '' Genel olarak huzrsuzluk ve tedirginlik içindeyiz. Sitemizin bu tür olaylarla gündeme gelmesini arzu etmiyoruz. Ancak ve malesef hiç istemediğimiz bir durumla karşı karşıyayız. Toplumsal yaşamın içinde ve sosyal hayatın bütünlüğü dahilinde yaşam alanlarımızı paylaşmak zorunda olduğumuz insanları seçme özgürlüğümüz olmasa bile, genel ve ahlaki hatta insan hak ve özgürlüklerinin belirlendiği kurallar, kanunlar çerçevesinde bu işleyişin önüne geçen  neden kimden veya nereden gelirse gelsin  hukuki korunma yolunu sürdürmeye devam ederken diğer taraftan bizim için önemli olan bu sessiz ama anlamlı protesto eylemimizi sürdürmekte kararlıyız.'' dediler.

 

 

TEKİRDAĞ KADIN HAKLARI KADINLAR KADIN EYLEMİ KADINA YÖNELİK ŞİDDET MOR ÇATI
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor