ANGELA MERKEL KARANTİNAYA ALINDI

Almanya Başbakanı Merkel koronavirüs bulaşan doktorla görüştüğü için karantina altında

ANGELA MERKEL KARANTİNAYA ALINDI

FRANKFURT, 23 Mart (Reuters) - Almanya Başbakanı Angela Merkel koronavirüsün ülkede yayılmasını yavaşlatmak için sosyal faaliyetlerde bir dizi kısıtlama tedbiri açıkladıktan sonra hastalığın bulaştığı bir doktorla olan temasından dolayı karantinaya girdi.

Başbakanlık sözcüsü 65 yaşındaki Merkel'in evden çalışmaya devam edeceğini ve önümüzdeki günlerde düzenli olarak koronavirüs testine tabi tutulacağını söylerken henüz testlerin kesin bir sonuç verdiğini söylemek için erken olduğunu ifade etti.

Merkel Cuma günü menenjit ve zaatüre gibi hastalıklara yol açan pnömokoka karşı aşı olmuş, aşıyı uygulayan doktorun koronavirüs testinin ise pozitif çıktığı açıklanmıştı.

Merkel karantinaya girmeden önce yaptığı açıklamada alınan diğer önlemlere ek olarak üçten fazla kişinin bir araya geldiği etkinliklerin yasaklandığını söyledi.

Federal hükümet ile eyaletler arasında varılan anlaşmaya atıfta bulunan Merkel, "En büyük amacımız virüsle mücadele edecek zamanı kazanmak" dedi.

Almanya'da önümüzdeki en az iki hafta boyunca aynı evde yaşamayan ya da iş nedeniyle bir arada bulunmayan üç veya daha fazla kişinin açık havada buluşması yasaklandı.

Restoranlar yalnızca paket servis yapabilecekken kuaförler, güzellik merkezleri, masaj salonları ve dövmeciler kepenk açamayacak.

Ludwig Burger (Haberi çeviren Halilcan Soran; Redaksiyon Can Sezer)

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor