Bakan Pakdemirli'den sebze fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama...

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli; ''Fırsatçılara izin vermeyeceğiz, vatandaşların daha ucuza yemesini sağlayacağız."

Bakan Pakdemirli'den sebze fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıda fiyatlarındaki artışa yönelik önümüzdeki haftadan itibaren gerekli aksiyonun alınacağını ve aracı sayısının azaltılacağını söyledi.

Pakdemirli "Biz yeni dönemde gıda komitesini çok iyi çalıştırıyoruz. Çok hızlı kararlar alıyoruz. Bu anlamda tarım ve hayvancılığa verilen önem bu dönemde artmıştır" dedi. 

Sera sayısını 2-3 misline çıkarmayı planladıklarınıda sözlerine ekleyen Bakan Bekir Pakdemirli; "Bu planı çok hızlı şekilde devreye sokmayı düşünüyoruz. Engeller vardı, kanun çalışmalarını yaptık. Yatırımcı için engelleri kaldırırsanız sera karlı yatırım. Yatırımcıları sera üretimine davet ediyoruz. Ne kadar çok üretim olursa sene boyunca sürdürülebilir fiyatlara ulaşacağız. Bu uzun vadeli bir iş. Sebze fiyatları ile ilgili faaliyetler önümüzdeki hafta başlayacak. Fırsatçılara izin vermeyeceğiz, vatandaşların daha ucuza yemesini sağlayacağız." dedi.

Tohumdan çatala gelen süreçte üreticiyi koruyup,  tüketiciyi kollamayı ilke edindiklerinin altını çizen Bakan Bekir Pakdemirli; "Tohumdan çatala kadar olan zincirde bizim geleneksel bir yapımız var. Tanzim satışla ilgili bir aksiyon almamız söz konusu olabilir. Tüm ürünlerin yer aldığı bir yer olabilir. Gerekli aksiyonu önümüzdeki haftadan itibaren alacağız, aracı sayısını azaltacağız. Vatandaşın daha ucuz yemesini önümüzdeki haftalardan itibaren sağlayacağız." açıklamasında bulundu.

bekir pakdemirli sebze fiyatları hal yasası meyve fiyatları tarım ve orman bakanlığı
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI