Başkan Alayrak: ″Köy Enstitüleri Türkiye’nin aydınlık yüzüdür″

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Köy Enstitülerinin kuruluşunun 78. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı..

Başkan Alayrak: ″Köy Enstitüleri Türkiye’nin aydınlık yüzüdür″

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Köy Enstitülerinin kuruluşunun 78. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından Köy Enstitülerinin kuruluşunun 78. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen program, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programda konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Böyle güzel bir günde Köy Enstitülerinin kuruluşunun 78. yılını kutlamanın vermiş olduğu gururla, devam eden ve bitmeyecek olan Atatürk sevgimiz ve saygımızla sizleri selamlıyorum. Köy Enstitüleri Türkiye’nin aydınlık yüzüdür. İzlediğimiz görsel sunumda, Köy Enstitüleri kurucusu Hasan Ali Yücel’in öğrencilere bakışını gördüm. O bakışlarda gurur, vatan sevgisi ve Türkiye’nin geleceğini inşa etmenin mutluluğu var. Keşke Köy Enstitüleri devam etseydi. Ben bu toplantılarda yanan ateşin, alevlenen cumhuriyet sevgisinin çok önemli olduğunu görüyorum. Bugün bu toplantıya ev sahipliği yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Şunu herkes bilsin, ne yaparlarsa yapsınlar, Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kalbidir ve bu kalp ebediyen atmaya devam edecektir. Bu duygularla, hayatta olan tüm Kepirtepe, Köy Enstitüleri mezunlarına sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Güzel günler bizimle olsun” dedi.
Program sonunda Başkan Albayrak, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e ve tüm katılımcılara tebrik ve teşekkürlerini sundu.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
CHP'DEN İSTİFA ETTİ.  AK PARTİYE GEÇTİ
CHP'DEN İSTİFA ETTİ. AK PARTİYE GEÇTİ