Başkan Albayrak Çorlu - Saray ve Ergene Kurtuluş Bayramı Kutlu Olsun

Yürekleri Atatürk sevgisiyle çarpan, Cumhuriyet sevdalısı yurttaşlarımızın yaşadığı Tekirdağ ilimizin Çorlu, Ergene ve Saray ilçelerinin kurtuluşunun 95’inci yıl dönümünü kutluyoruz.

Başkan Albayrak  Çorlu - Saray ve Ergene Kurtuluş Bayramı Kutlu Olsun

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 1 kasım Çorlu Ergene ve Saray ilçelerinin kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Albayrak Kutlama mesajında;

'Yürekleri Atatürk sevgisiyle çarpan, Cumhuriyet sevdalısı yurttaşlarımızın yaşadığı Tekirdağ ilimizin Çorlu, Ergene ve Saray ilçelerinin kurtuluşunun 95’inci yıl dönümünü kutluyoruz.

I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı İmparatorluğu’nun yenik düşmesi sonucunda ilimiz Yunan işgaline uğramıştır. Ancak özgürlük ve bağımsızlığından tarih boyunca ödün vermeyen milletimiz, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenmiş ve Milli Mücadeleye katılmıştır. Atalarımız, “Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz” diyen Atatürk’ün önderliğinde, yurdumuzda düşman işgaline son verme idealinde birleşmiştir.

Ulusumuzun özgürlüğü, ülkemizin bağımsızlığı İnönü’de, Sakarya’da ve Dumlupınar’da canlarını bu güzel vatan uğrunda feda eden atalarımızın kahramanlıkları sayesinde kazanılmıştır. Bizler bugün mutlu, huzurlu ve onurlu bir şekilde yaşıyorsak, bunu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Aynı acıların bir daha yaşanmaması için Ata’mızın bize armağan ettiği bu güzel vatana sahip çıkmalı, bağımsızlığımıza kast eden güçlere karşı her zaman birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etmeliyiz.

Bu düşüncelerle Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu güzel toprakları canlarını feda ederek vatan haline getiren kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyor ve 1 Kasım Kurtuluş Bayramımızı kutluyorum.' dedi

Tekirdağ Büyükşehir Kadir Albayrak Çorlu Ergene Saray
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması