Başkan Albayrak “Desteğime Güvenip Kimse Aday olmasın”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağspor için son sözünü söyledi

Başkan Albayrak “Desteğime Güvenip Kimse Aday olmasın”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağspor için son sözünü söyledi.

Başkan Albayrak yerel bir gazetenin muhabirine yaptığı açıklamalarda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi nin Tekirdağspor'a maddi olarak hiç bir şekilde destek yapma şansının olamadığı “Desteğime Güvenip Kimse Aday olmasın” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağspor’un profesyonel bir kulüp olduğu için yasal olarak yardım yapma şansının olmadığını söyledi.
 “ Tekirdağspor artık Profesyonel bir takım ve 3. lige çıktı. Tekirdağspor profesyonel olunca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir şartta yasal olarak maddi yardım etme şansımız yok. Kanunun hepsini inceledik. Büyükşehir Belediyesi adı altında faaliyet gösteren kulüpleri de inceledim. Hiç birsinin maddi yardım yapma şansının olmadığını gördüm. Tekirdağspor artık Büyükşehir’in takımı ve 11 ilçenin ortak takımı olması gerekiyor. Tekirdağ’ın günü kurtaran paralar ile değil de devamlı gelir getirecek gelirlere ihtiyacı var. Tekirdağspor Kulüp Başkanı Mustafa Aydoğdu Çok güzel çalışmalar yaptı. Eşi ile birlikte mücadele etti. Aydoğdu’nun para arayışları bizi de üzüyor. İnşallah Tekirdağ’ın büyük kuruluşları buna çözüm yolu bulurlar. İnşallah kongre hayırlı olacaktır”
 
“Desteğime Güvenip Kimse Aday olmasın”
 
Tekirdağ Büyükşehir’e güvenerek aday çıkmaması gerektiğine vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak,”  Benim maddi desteğimle kimse aday olmasın. Altını çizerek söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak maddi yardım yapma şansımız yok” dedi.
 
“BÜYÜKŞEHİRSPOR OLSA BİLE”

 
İleriki yılarda Tekirağspor’un isim değiştirerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyespor isimi alabileceğini de ifade eden Albayrak; “  İleri ki bir tarihte Tekirdağ Büyükşehir Belediyespor olsa bile durum bundan farklı olmayacak.  Tekirdağspor, Tekirdağ Büyükşehirspor olsa bile Belediyenin imkanlarını oraya aktarma şansımız yok. Büyükşehir Belediye adı altında liglerde mücadele eden takımları da inceledim. Hiçbir Belediye Resmi olarak aktarma yapamıyorlar.
 
 

Tekirdağ Tekirdağ Büyükşehir Kadir Albayrak Tekirdağspo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet üstün     2016-12-22 başka illerde varda neden tekirdağ da yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
BAŞKAN ALBAYRAK; 'İTFAİYEMİZ SEFERBER EDİLDİ'
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’
Eşkinat'a Aydemir' den Sert Tepki; ‘EDEPSİZLİK, TERBİYESİZLİK AHLAKSIZLIKTIR’