BAŞKAN ALBAYRAK; ‘Tekirdağ'ın KADİR ABİ'siyim İstanbul'un Değil’

Törende Konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ak Parti İktidarına ve yerel temsilcilerine yüklenerek ''Arkadaş ben Tekirdağ'ın KADİR ABİ'siyim İstanbul'un değil. İstanbul'un Kadir Ağbisi bırakıp gider. Tekirdağ'ın kadir Ağbisi sonuna kadar çalışır.'' açıklamalarında buludu.

BAŞKAN ALBAYRAK; ‘Tekirdağ'ın KADİR ABİ'siyim İstanbul'un Değil’

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 5. Muhtarlar Çalıştayı  Açılış ve Temel Atma törenleri için Tekirdağ’da bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Çorlu ilçesinde gerçekleşti. 

Törende Konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ak Parti İktidarına  ve yerel temsilcilerine yüklenerek ''Arkadaş ben Tekirdağ'ın KADİR ABİ'siyim İstanbul'un değil. İstanbul'un Kadir Ağbisi bırakıp gider. Tekirdağ'ın kadir Ağbisi sonuna kadar çalışır.'' açıklamalarında buludu.

Albayrak konuşmasının devamında ;

''Bu kadar hizmetleri yerine getirirken hiç yorulmadık fakay ciddi boyutlarda bu güzel yatırımların karşısında büyük tehditler aldık. Siyasi politikasını yerel yönetimlerden olan malzemesi yerel yönetimlerin başarısızlıklarını umarak çalışan bir siyasi iktidarla beraber çalışmanyı sizin takdirinize bırakıyorum. 

Sabah saat 5 akşam saat 23 durmadan çalışıyoruz. Biz bunları yaparken karşımızdaki siyasal iktidar. 1 kasım seçimleri 7 temmuz seçimleri referandum sadece ve sadece bizim yerel yönetimlerin başarısızlıklarıyla geçti hayatları. Referandum güven oylamasına dönüştürdüler. Biz bunları yaparken onlarında projeleri vardı onları inkar etmiyorum şimdi projelerini sizlere sayıyorum.

Yerel yönetimleri devamlı kötüleme, Ayaklarına poşet giyip vatandaşları sabırsızlığa yöneltme. Yağmur sağanak dolu ve afetlerin umutla beklentileri ayaklarına çizme giyerek vatandaşların arasında gezme Türkiyenin ekonomik sıkıntısını bizim yaptığımız çalışmalardan dolayı esnaf zahmet çekiyor diye esnafın sıkıntısını buraya endeksleme çalışmaları derken milletin 15 yıldır güldüremedikleri yüzünü böyle komiklikler yaparak güldürmeye çalışıyorlar. 

Şimdi yeni bir projelri var inkar etmemek lazım BIRAKIN BİZ YAPALIM yeni projelri bu. Millet vekilleride il başkanlarıda hepsi bunu konuşuyor. Arkadaş ben Tekirdağ'ın KADİR ABİ'siyim İstanbul'un değil. İstanbul'un Kadir Ağbisi bırakıp gider. Tekirdağ'ın Kadir Ağbisi sonuna kadar çalışır.yok öyle şey. O Kadir Ağbininde 11 tane kardeşi var. Hep bir ağızdan güçlüyüz.Çok büyük mücadeleler verdik.Zaman zaman iş kazasına uğradık buda ayrı bir iş kazası göreve başladık 16 ay boyunca bize Ankara'dan iller bankasından, maliye bakanlığından bize bu para gelmeye başladı. Sistemimizi bu paralar devamlı geliyor üzerine yaptık 2016 bütçemizi yaptık. 16 ay sonra 2016nın 10 Kasımında bir yazı geldi kusura bakmayın yanlış yapmışız sie fazla para göndermişiz işte aldatılmak yanılmak böyle bunlar.

Bİz dediler bu parayı toptan hemen geri alacağız neyse gittik konuştuk o parayı geri verdik.Biz para beklerken bizi 214 Trilyon bütçe açaığına düşürdüler. Allaha Şükür hızlı bir şekilde o borcumuzu ödedik.Arkadan gayet güzel gidiyor yatrımlar devam ediyor bizim yeni binamızada ihtiyaç var kendi binamıza iller bankasında kredimizi çıkardık güzel proje yeni bir yerleşim alanı avm leriyle birlikte güzel bir alan bir yazı geldi bize moda oldu buda dedilerki şu maddeye göre artık size para göndermiyoruz en az 8 ay bu da bir iş kazasıdır bu nasıl olur bilemiyorum ama biz büyük şehir olarak bununda çözümünü bulmaya başladık. 

Tekirdağ halkı cumhuriyetçidir devletçidir vatanına milli değerlerine bağlıdır Şimdi son bir ay içinde bir milli bayram ve 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni kutladık. 29 Ekim Cumhuriyrt bayramı törenleri çok çoşkulu bir şekilde oldu. 10 Kasım törenlerinde bir şeylerle karşılaştık bir de baktık ki bir zamanlar sivil toplum kuruluşlarının celenk bile koymasını sınırlayan zihniyetin siyasal temsilcileri burdan selaniğe istanbuldan Anıtkabire otobüs kaldırdılar. 

Gördüler ki bu işin kurtuluşu ebedi önderimiz Atatürk'ün ilkelerine bağlı olmaktan geçiyor. Şunuda söyleyeyim baktılarki 2019 da iktidarları elden gidecek bunlar eminimki 10 yıl marşınıda İzmir'in Dağlarında Çiçekler Açar maarşınıda seçim şarkısı yaparlar. Siyaset yapmaya devam etsinler biz yerel yönetimler olarak siyasetin içinde olmayacağız ''dedi

BAŞKAN ALBAYRAK Tekirdağ KADİR ABİ Tekirdağ Büyükşehir Kadir Albayrak Ak Part Kemal Kılıçdaroğlu
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Emniyet müdüründen kızına ceza yazan polise takdirname
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı
Ak Partide Sessizlik Bozuldu Büyükşehire 4 Aday Adayı