Başkan Çolpan’dan hisseli parsel satışı uyarısı

Tekirdağ Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, son günlerde kamuoyunda gündeme gelen Çorlu’nun Önerler Mahallesi’ndeki 2347 ve 2348 nolu parsellerde yapılan hisseli satışlar ile ilgili yapılan şikayetler hakkında bilgilendirmede bulundu..

Başkan Çolpan’dan hisseli parsel satışı uyarısı

Tekirdağ Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, son günlerde kamuoyunda gündeme gelen Çorlu’nun Önerler Mahallesi’ndeki 2347 ve 2348 nolu parsellerde yapılan hisseli satışlar ile ilgili yapılan şikayetler hakkında bilgilendirmede bulundu.
Önerler Mahallesi 2347 ve 2348 nolu parselde yapılan hisseli satışlar ile ilgili yapılan incelemelerde söz konusu parsellerin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmadığını, 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planında söz konusu taşınmazların tarımsal alan olarak belirlendiğini belirten Başkan Yardımcısı Çolpan şu ifadeleri kaydetti:
"Gündemde olan satış işlemlerinde 250-300 metrekare tarla hisselerinin konut amaçlı imarlı arsa niteliğinde ve parselasyon işlemlerinin tamamlandığı belirtilmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür satışlara karşı daha duyarlı olmaları ve mağduriyete uğramamaları için satış vaadi ve sözleşmesi yapmadan önce mutlaka Çorlu Belediyesine başvuru yapıp yasal ve doğru bilgileri belediyeden almaları gerekmektedir. Bahse konu tarla 1/25000 ölçekli çevre düzeni planında tarım alanında kalmasından dolayı konuta açılacak alanlar arasında yer almamaktadır. Bu tarlada tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar dışında konut amaçlı yapı yapılması mümkün bulunmamaktadır. Yürürlükteki plan ve mevzuatlara göre bahse konu tarlanın bulunduğu alanda konut amaçlı uygulama imar planı yapılması mümkün değildir. Bu sebeple bahse konu tarladaki hissedarların her biri kendine ait müstakil yapı yapamayacaklarını bilmeleri gerekmekle birlikte mağduriyet yaşamamaları için bu tür satışlara ilgi duymamaları tavsiye edilmektedir."

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI