Başkan Uyan'dan Protestoculara Sert Çıkış.

Marmara Ereğlisi Başkanı Uyan bugün Belediye önünde vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen protesto nedeniyle basın açıklaması gerçeklştirdi.

Başkan Uyan'dan Protestoculara Sert Çıkış.

Marmara Ereğlisi Belediye Başakanı Uyan'dan Protestoculara Sert Çıkış.

Bugün Marmara Ereğlisi Belediyesi önünde vatandaşların hizmet alamıyoruz  gerekçesiyle gererçekleşen protestoya  Belediye Başakanı Uyan basın açıklamasında çarpıcı ve iddialı sözlerle yanıt verdi

Başkan Uyan basın açıklamasında 'Marmara Ereğliisi ve mahallelerine doğalgazı ben getirdim, Tredaşın yapması gereken işleri ben yapyorum elektrik direklerini ben diktim.' açıklamalarında bulundu.

Başkan Uyan'ın Basın açıklaması;

Bu tür yürüyüşler ve protestolar vatandaşların en doğal hakkıdır. Yürüyen kişilere baktığımız zaman genelde 70 yaş üstü kişiler. Ben 2014 seçimlerinden önce o bölgelerde seçim çalışması yaparken aynı o bölgede yaşayan vatandaşların bana 1 ay 40 gün sularının akmadığını söylediler. Ben, orada belediye başkanlığı varken biz buradan tankerlerle su gönderiyorduk. 2014 yılından bugüne kadar da hiçbir zaman o bölgeden araçlarımız ve personelimiz çıkmadı. O bölgede de büyükşehir belediyesi ile birlikte 60-70 trilyonluk bir yatırım yaptık. 

Vatandaşlar, bizim elektriğimiz yok, elektrik direği dikilmesi lazım diyor. Elektrik tredaştan sorumlu. Vidanjörler gelmiyormuş, büyükşehir belediyesinden sorumlu. Kanalizasyon, büyükşehir belediyesinin görevi.

Biz su olmayan bölgelere TESKİ'ye 16 trilyon yatırım yaptırarak Çorludan özel cam borularla Yeniçiftliğe su getirttik. Yeniçiftlik evsel atık arıtma yerinin bulunduğu yeri TESKİ ile biz güzel bir yer haline getirdik. Bir pazar yeri bile yoktu, biz yaptık. Jandarma ile birlikte uyuşturucu ticaretinin önüne geçtik.

Yeniçiftlik mahallesinde 2014'ten bugüne kadar 200 bin ton o yollara hep malzeme döktük. Halen daha  100 bin ton malzeme döküyoruz. İlçe genelinde doğalgazı ben getirdim. 2019 yılının sonunda Yeniçiftlik, Sultanköy Ereğli ve diğer mahallelerimizde  doğalgaz yapılmamış alan kalmayacak. 

Yazlıkçılarımız  bizim belediyeden çok memnun ancak ufak gruplar var onları yönlendiren. Bizim en büyük sıkıntımız buranın 25 bin nüfusu olması. Bana devletten bütçeden gelen para 25 bine göre geliyor ama yazın maalesef 300 bin oluyor. 

Oraya gelen vatandaşlar 30-40 kişi belki de daha az. Bunları ne şekilde gönderdiklerini ben biliyorum ama onları da rencide etmek istemiyorum. Bizim başkan yardımcılarını da ben oraya gönderdim, gereken açıklamayı da yaptılar. Biz burada kendimiz 20 yıldan beri kanıtladık. Oraya protesto için gelenleri gören Ereğlili vatandaşlardan yaklaşık 100 kişi beni aradı ve dedi ki ''Başkanım bu ne kadar komik bir şey.'' Ben onlara sadece ''Bakın, seyredin, sakın müdahale etmeyin'' dedim. Beni arayan vatandaşlar da protesto edenleri gülerek izlediler.

Biz buradayız görevlerimize devam edeceğiz. Siyaseten saldırılar olacaktır,  biz bunlara aldırış etmiyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de aday olacağım fakat önemli olan benim aday olmam değil vatandaş istiyor mu? Vatandaşımız benden ve yönetimden memnunsa ben tekrar aday olacağım. Bu takdir vatandaşındır

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
Yol     2018-08-14 Çalmayı ve çalanlarla beraber olmayı devam ettirerek mi yapacak bunu 800 binliralık malzemeyi bir seferde yol yapıyoruz diye çöpe atarak mı yapacak çamurda vatandaşlar perişan olurken belediyeden mazot çalanları gizleyip bunlara arka çıkarak mı yapacak cesareti varsa iftira atıyor desin versin mahkemeye o da kanıt getirsin bende hırsız hain
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI