Başkan Yüksel CHP'li Vekil ve Belediye Başkanlarına Sert Açıklamalarda Bulundu

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı sert sözlerle eleştirdi.

Başkan Yüksel CHP'li Vekil ve Belediye Başkanlarına Sert Açıklamalarda Bulundu

Tekirdağ Çorlu'da Atatürk Heykeline gerçekleştirilen provokatif saldırının ardından bugün Tekirdağ Valiliği önünde açıklamalarda bulundan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak  ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı sert sözlerle eleştirdi.

İl Başkan YüKsel yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi 

Tarih bilgisinden yoksun CHP’li Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına, dün Çorlu’da yapılan çirkin saldırı sonrasında bir basın açıklaması yapmış, basının karşısında “sözde" eleştiri adı altında, bastırılmış “etnik ayrımcılık” duygusu, sarfettiği cümlelerle ortaya dökülmüştür. 

Sn. Aygun’u, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan skandallarla dolu, fütursuz açıklamalarından ötürü şiddetle kınıyorum.

Atamızın heykeline yapılan provokatif saldırı sonrasında, olayın faaline duyduğu öfkeyi dile getirirken, toplumumuzun bir bölümünü alenen aşağılayan, bölücü bir dil kullanan ve milli birliğimize kasteden bu milletvekilini, basının huzurunda derhal halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum.

Milletimizin bam teline basarak, nefretini toplumumuzun belli bir zümresi etrafında örgütlemeye çalışan "Milletin vekili" unvanına sahip bu kişinin, tarihimizin kadim destanlarına adını yazdırmış Karadeniz insanımızı alenen aşağılaması ve kabul edilemez bir intibaa uyandırmaya çalışması utanç vericidir! 

Biz kendisine tarih dersi verelim..
Trabzon, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 1461 yılında, Pontus Rum İmparatorluğu’nun yıkılmasıyla Osmanlı topraklarına katılmış ve Türk yurdunun bir parçası yapılmıştır. 

Sonrasında, 1916 yılında Ruslar tarafından işgal edilen Trabzon, 1917 yılındaki Bolşevik isyanının ardından, Karadeniz’in kahraman halkı tarafından püskürtülmüş, 24 Şubat 1918’de tamamıyla Ruslardan temizlenmiştir. 

Sn. Aygun’a bir hatırlatmada daha bulunmak istiyorum. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ilimizi, 1924, 1930 ve 1937 yıllarında 3 kez ziyaret etmiş, oranın halkı 15 Eylül 1924 tarihini “Atatürk Günü” olarak kabul etmiştir. 

Damarlarında böylesi bir asil kana sahip Karadeniz halkını hedef alan sözlerinize dikkat etmelisiniz! 

Her seçim öncesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını kullanarak, İnönücülük yaptınız. 

Ve şimdi, yine bir yerel seçim öncesinde, birilerinin "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saldırmak üzere” düğmeye bastığı şu günlerde, bu provokasyonlara alet oluyor, amacını aşan söylem ve eylemlerinizle bu olayların birer parçası haline geliyorsunuz.

Sn. Aygun, mümkünse çok konuşmayın!
Yumurta küfesi, vatanına ve milletine faydalı olmak için bizlerin sırtında. Siz de, bu millete gerçekten faydalı olmak istiyorsanız, CHP’li belediyelerinizin beceremediği, hizmete sunamadığı yarım yamalak kalan işyerinin takibini yapın! dedi

Gazetecilerden gelen sorularıda yanıtlayan Yüksel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın bir kahve ziyaretinde, "Eğer aday olursak Cüneyt Yüksel hakkında konuşacağımız çok şeyler var" sözlerinin hatırlatılmasın üzerine

"Sayın Eşkinat'a buradan sesleniyorum. İnşallah aday olursunuz. Aday olduğunuz gün, bu Cüneyt Yüksel öyle bir açıklamalar yapacak ki, bakalım vatandaşın karşısına çıkıp oy isteyebilecek misin, el mi yapan bey mi yapan göreceğiz. 

Ekrem Eşkinat beni sabırla izlesin. Hepsi belgeli, fotoğraflı, kimden ne iş almış, nasıl almış, kimlere vermiş? Bekliyoruz.

Zaten farkındaysanız biz artık Eşkinat'ı pek kaale almıyoruz. Sıfır borçla kurulmuş bir belediyeyi 60 trilyonluk borçla bırakıyorlar. Bunları defalarca anlattık, anlatmadıklarımız da var. Hepsini anlatacağız." ifadelerini kullandı.

Tekirdağ'ın Kurtuluşunu Dahi Siyasete Alet Ettiler.

Dün akşam Tekirdağ'ın kurtuşu nedeniyle katıldığı resepsiyonda ev sahipliği yapan Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı da sert sözlerle eleştiren Yüksel;

Dün akşamda elhim bir olayla karşı karşıya kaldık 13 kasımTekirdağ'ın kurtuluşu ile alakalı bir resepsiyon düzenlendi bizde belediye meclis üyelerimiz, il ve ilçe yöneticilerimizle bu resepsiyona katıldık. Niçin katıldık Tekirdağ'ın kurtuluşunu birlik ve beraberlik içinde kutlamak için katıldık. Kurtuluş günü için düzenlenmiş bu etkinlikte ne yapıldı 25 dakika boyunca Büyük Şehir Belediyesi ve TESKİ nin seçim üzeri reklamlarını izledik çok ağırımıza gitti. Halbuki tekirdağ yunan işgaline uğradığı sürede 1920 de başlayan yunan işgali ile birlikte Tekirdağ halkı 2 yıl boyunca çok ciddi zulümlerle karşılaşmıştır. 2 yıl boyunca bu zulumleri genç nesillere anlatacak bir organizasyon olması gerekirken malesef gece boyunca beceriksiz belediyenin becerikliymiş gibi anlatıldığı bir organizasyona çevirdiler. Tekirdağ'ın kurtuluşunu dahi siyasete alet ettiler biz bu yüzden kınayarak salonu terkettik 

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI