BDDK'dan Otomatik Ödeme Açıklaması

BDDK tarafından yapılan en son açıklamada;"Kartların e-ticarete açılmasında müşteri onayı alınması ile ilgili karar kapsamına sanal kartlar girmiyor. Ayrıca, otomatik ödeme talimatı verilmiş ödemeler de e-ticaret kararı kapsamında yer almıyor." denilmekte.

BDDK'dan Otomatik Ödeme Açıklaması

Kartlarla internetten alışveriş ve ödeme yapılabilmesi için kart sahiplerinin onay vermesine dair sürenin sonuna gelinirken, sanal kartlar ve otomatik ödeme talimatlarının kapsam dışı olduğu açıklandı.

Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi için kart sahibinden (hamilinden) onay alma süresi 31 Ocak'ta sona eriyor.

Bankalr ve e-ticaret şirketleri, vatandaşların internetten alışveriş ve fatura ödeme gibi konularda mağduriyet yaşamaması için uyarılarda bulunurken, sanal kartlar ve otomatik fatura talimatı gibi düzenli ödemelerin kapsam dışı olduğu belirtildi.

Kart sahipleri, bankaların mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden giriş yaparak onay sürecini tamamlayabildiği gibi telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak veya şubelere giderek de bu işlemleri gerçekleştirebiliyor.

.

KREDİ KARTLARI BDDK
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı