BEBEKLERİN ANASIZ, ANALARIN EVLATSIZ KALMASINI İSTEMİYORUZ

Suriye Türkmen Cephesi, İdlip'e yapılacak herhangi bir operasyona karşı olduklarını bildirdi.

BEBEKLERİN ANASIZ, ANALARIN EVLATSIZ KALMASINI İSTEMİYORUZ

Suriye Türkmen Cephesi, İdlib'e yapılacak herhangi bir operasyona karşı olduklarını bildirdi.

Suriye Türkmen Cephesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

BEBEKLERİN ANASIZ, ANALARIN EVLATSIZ KALMASINI İSTEMİYORUZ

Türkmen Dağı 2. Sahil Tümeni olarak biz İdlip'e yapılacak herhangi bir operasyona karşıyız. Biz bu konuda Türkiye'nin yanındayız ve alacağı kararı sonuna kadar destekliyoruz. Bizler artık Suriye'de bu savaşın durmasını; bebeklerin anasız, analarin evlatsız kalmasını istemiyoruz. Allah yolunda elbet mazlumun yaninda olma davamız devam edecek.

Ama unutulmamalıdır ki; bu savaş kendi devletimizin bize yaptığı zulümden kaynaklanmıştır. Türkiye'nin idlip'e operasyon yapmaması için gösterilen çaba takdire şayandır. Ancak buna rağmen, İdlip'e operasyon söz konusu olursa, bizler bu saldırıya da sessiz kalmayız. Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birlikler olarak bizler her şarta Türkiye'nin alacağı kararın arkasındayız. Fakat bilinmelidir ki bizler radikal herhangi bir muhalif grubun İdlip'de ÖSO saflarinda yer aldığına inanmıyoruz. Biz Allah için ibadet ediyoruz. ABD için ibadet eden terör örgütleri PKK/PYD ve yine conilerin gizli örgütlenmelerine karşı Türkmen Cephesi, özgür bir Suriye için çalışmaktadır.

Batı medyası özellikle İdlip'te bulunan ÖSO birliklerine yönelik ters algısına son vermelidir. Zira biz kirli medya organlarıyla değil; Türkmen, Arap ve Kürt milletlerinden oluşan mücahitlerin kanlarıyla, Özgür Suriye'ye inanmış bir mücadele veriyoruz. Allah celle cellahu ümmeti Muhammedi korusun, Türk milletinin namini yüceltsin. 

Türkmendağı 2.Sahil Tümeni Birliği

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI