Bozcaada’da Aya Paraskevi günü

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde Rum vatandaşlar Aya Paraskevi günü dolayısıyla Ayazma Manastırı’nda bir araya geldi. Tarihi manastırda yapılan ayini Edirnekapı Aya Yorgi Kilisesi Despotu Eritron Kirillos yönetti..

Bozcaada’da Aya Paraskevi günü

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde Rum vatandaşlar Aya Paraskevi günü dolayısıyla Ayazma Manastırı’nda bir araya geldi. Tarihi manastırda yapılan ayini Edirnekapı Aya Yorgi Kilisesi Despotu Eritron Kirillos yönetti.
Yunanistan, ABD, Avustralya, İtalya, Fransa, Kanada ve Gökçeada’dan gelen Rum Ortodoks cemaati üyeleri, Bozcaada’nın Ayazma mevkiindeki Ayazma Manastırı’nda bir araya geldi.
Tarihi manastırda yapılan ayini Edirnekapı Aya Yorgi Kilisesi Despotu Eritron Kirillos yönetti. Törene, Gökçeada ve Bozcaada Metropoliti Yorgi Kirilios Druganis’in yanı sıra Rum Ortodoks Cemaati üyeleri katıldı.
Vatandaşlar arasında ’Ayazma Panayırı’ olarak bilinen etkinlikte bir araya gelen Rum Ortodoks cemaati üyeleri, Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarındaki yangında ölenler için dua etti. Panayırdaki eğlenceler de bu yüzden iptal edildi.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor