Bunu yapan kredi kartı borçluları kazanacaklar...

Kredi kartı borç yapılandırmasındaki faizler ve borç yükünden kurtulmaya yönelik imkan sağlayan yeni düzenleme Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı...

Bunu yapan kredi kartı borçluları kazanacaklar...

Cuhurbaşkanı Erdoğan, AK PARTİ, TBMM Grup Toplantısı'nda yeni düzenlemeler hakkında açıklamalar yaptı.

Erdoğan'ın açıkladığı yeni düzenlemeye göre, kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlara mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için yeni bir imkan getiriliyor.

Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşların kredi kartı borçları, Ziraat bankası aracılığıyla tek bir çatı altında toplanacak..

Vatandaşların hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alınacakları bu krediyle borçları kapatılacak.

Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar yüzde 1,20 olacak. 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kredi kartı borçlularının bu yeni düzenlemeden yararlanabileceklerine yönelik açıklaması , kart borçlularını sevindirirken örnekleme 10 bin lira ve üzeri borcu olanlardan yapıldı. Buna göre,10 bin lira kredi kartı borcu olan kişi, 24 aylık vadede borç ödemeyi kabul ettiğinde aylık ödemesi 488 lira olacak. Bu kişinin yapacağı toplam ödeme ise 11 bin 732 lira

Aynı kişi, 10 bin liralık borcunu 60 ay içinde ödemeye karar verirse aylık ödemesi 234 TL olacak. Toplam ödemesi ise 14 bin lira olacak.

10 bin lira borcu olan kart borçlusu ise mevcut faiz oranlarıyla ödeme yapmazsa 21 bin 798 liralık borçla yüz yüze kalacakken aynı kart borçlusu, yeni sistemden yararlanırsa 24 ayda 10 bin liradan fazla tasarruf etmiş olacak.

 

kredi kart borcu olanlar kredi kartı borcu yapılandırması kredi kartı cumhurbaşkanı erdoğan
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor