Burak Tozkoparan kimdir?

4 Kasım 1992 yılında İstanbul'da doğan Burak Tozkoparan;

Burak Tozkoparan kimdir?

Star TV ekranlarının sevilen dizileriarasında yer alan Paramparça dizisinde Ozan karakterini canlandıran Burak Tozkoparan;  başarılı bir oyuncu performansıyla  dikkat çekmektedir. Özellikle genç kızların yakışıklı oyuncuyu takip ettiği bilinen bir gerçektir.  Ozan karakterini başarılı bir şekilde canlandıran ve iyi bir abi karakteri yaratan dizide yer alan Burak Tozkoparan kimdir, nerelidir, doğum yeri neresidir, doğum tarihi nedir, burcu nedir? gibi birtakım soruların cevabını merak ediyorsanız hayatı ve hakkında biyografisini okuyabilirsiniz.

Burak Tozkoparan Kısaca Hayatı Biyografisi

4 Kasım 1992 yılında İstanbul'da doğan Burak Tozkoparan;  oyuncu baterist ve müzisyenlik gibi birçok dalda kendiniyetiştirmiş birisidir. Aslen Rizeli olan Burak Tozkoparan; 2 Nisan 2011 yılında Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan Vodafone 14. Liseler Arası Müzik yarışmasında enstrüman çalanlar dalında bateristliği ile birinci olmuştur.Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi'nin temsil ettiği yarışma sonrası eğitimini Okan Üniversitesi'nde yüzde yüz burslu kazanarak; Sinema ve Televizyon bölümünde okumaktadır.

Birçok grupla beraber çalışan Burak Tozkoparan Olcayto Ahmet Tuğsuz un eşliğinde kurulan Pervane grubunda da bateristlik yapmıştır. Oyunculuk kariyerinde ilk adımı Paramparça dizisinde Ozan karakteriyleyapan Burak Tozkoparan; Gönenç Uyanık’ın yapmış olduğu sinema filminde ise 12 Şubat 2016 da vizyona giren Hesapta Aşk filminde Mert karakterini canlandırarak sinema deneyimini de başarıyla uygulamıştır. Akrep burcu olan Burak Tozkoparan 23 yaşındadır. Burak Tozkoparan Paramparça ve Hesapta aşk adlı iki oyunda yer almıştır.

Burak Tozkoparan Kimdir Burak Tozkoparan Aslen Nereli Burak Tozkoparan Kaç Yaşında Burak Tozkoparan Evlimi Burak Tozkoparan Burcu Nedir Burak Tozkoparan Sevgilisi Burak Tozkoparan Memleketi Neresi Burak Tozkoparan Boyu
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor