Çanakkale savaşları ve Kut’ül Amare zaferi yarışması

Çanakkale savaşları ve Kut’ül Amare zaferi konulu liseler arasında bilgi yarışması düzenlendi..

Çanakkale savaşları ve Kut’ül Amare zaferi yarışması

Çanakkale savaşları ve Kut’ül Amare zaferi konulu liseler arasında bilgi yarışması düzenlendi.
Biga Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmaya; Biga Kaymakamı Mustafa Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Jüri Başkanı Biga Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Tuncay Darcan yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada: " bu yarışma, Türk ve dünya tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan Çanakkale savaşlarının 103. yılında unutturulmak istenen Kut’ül Amare zaferi ve Çanakkale ruhunun yaşatılması anlayışı ile düzenlendi. Öğrencilerin, tarihin en büyük kara ve deniz savaşlarından birine kanlarıyla imza atan Çanakkale Geçilmez diye ölümsüzleştiren ecdadımızı bu çalışmalarla gelecek nesillere taşımayı amaçlıyoruz" dedi.
Darcan, yarışmada 20 Çanakkale savaşlarından ve 5 Kut’ül Amare zaferinden olmak üzere 25 soru sorulduğunu, sorulan sorulardan her bir doğru cevabın 4 puan ile değerlendirildiğini, toplam puan 100 olup bu puanlama sonucunda en yüksek puan alan okulun birinci olduğunu kaydetti. Yarışma sonunda 19 soruya doğru cevap vererek 76 puan alan Biga Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri birinci oldu. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ebru Boladan Kaya öğrencilere başarı belgelerini takdim etti.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
CHP'DEN İSTİFA ETTİ.  AK PARTİYE GEÇTİ
CHP'DEN İSTİFA ETTİ. AK PARTİYE GEÇTİ