Çanakkale’de obezite okulu açıldı

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlaracsağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı yaşamın"hayat tarzı" olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla "Çanakkale Obezite Okulu Programı" başlatıldı..

Çanakkale’de obezite okulu açıldı

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlaracsağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak, sağlıklı yaşamın"hayat tarzı" olarak benimsenmesini sağlamak ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla "Çanakkale Obezite Okulu Programı" başlatıldı.
Çanakkale Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 21 Mart - 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ilk programda, uzman doktor, diyetisyen, psikolog, hemşire ve spor antrenörleri eşliğinde sağlıklı yaşam tarzına yönelik eğitimler, spor aktiviteleri ve yürüyüşler yer alacak.Programa 95 katılımcı başvurmuş olup yapılan mülakatlara 61 katılımcı iştirak etmiş, mülakatlar sonucunda programa uygun 25katılımcı seçildi. Program süresince, diyetisyen tarafından kişiye özel beslenme programları hazırlanacak, spor antrenörleri tarafından yürüyüş ve fiziksel aktivite programları düzenlenecek, psikologlartarafından bireysel danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra motivasyon ve psikodrama çalışmaları katılımcılara sunulacak.
İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen "Çanakkale Obezite Okulu’’nda,teorik ve uygulamalı eğitimler 8 hafta boyuncasürecek olup, başarılı katılımcıların daha sonraki dönemlerde de katılımıyla "koçluk sistemi" oluşturularak programa devamlılığı sağlanacak. Tüm katılımcılara sertifika verilecek olup, hedeflenen ağırlık kaybında en başarılı olan katılımcılar da ödüllendirilecek.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı