Çavuşoğlu, ABD Dış İşleri Bakanının Ağzının Payını Verdi...

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson'ın YPG terör örgütü tarafından Türkiye'ye roket atılmadığını savunduğu anda, Tillerson'a, "Kaynaklarını check et, bizimle onların ağzıyla konuşmayın" yanıtını verdi.

Çavuşoğlu, ABD Dış İşleri Bakanının Ağzının Payını Verdi...

Türkiye, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör hedeflerini kalıcı olarak bertaraf etmek amacı ile düzenlediği operasyonun arka planında çok kararlı bir diplomasi ve bilgilendirme trafiği de yürütüyor. Bağdat't temaslarda bulunan ve diplomasi trafiği yürüten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na operasyonun tüm arka planı ile ilg  oldukça önemli sorular soruldu.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Çavuilişoğlu'na, Afrin'deki YPG mevzilerinden atılan roket ve yapılan saldırılarla ilgili, "Mevlüt ne oluyor! Arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre, Türkiye'ye roket filan atmamışlar" deyince Çavuşoğlu, "Arkadaşlarınız o bilgiyi kimden alıyor bilemeyiz. Fakat biz yaşadıklarımızı, gördüklerimizi, kendi arkadaşlarımızın bilgilerini dikkate alırız. Sen de bilgi kaynaklarını check et. Onların ağzıyla bizimle konuşmayın" yanıtını verdi.

Çavuşoğlu'nun bu cevabı karşısında susmayı tercih eden ABD'li bakan sadece önündeki otlara bakmakla yetindi. Çavuş Oğlunun açıklaması ile yeniden yapılandırıldı.

ÇAVUŞOĞLU MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI REX TİLLERSON ABD ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI PENTAGON CIZ YPG TSK AFRİN
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı