Çay alım fiyatları memnun etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yaş çay yaprağının kilosuna 13 kuruşluk destekleme bedeli ile birlikte verilen toplam 4 TL’lik fiyat, özel sektör tarafından olumlu bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yaş çay yaprağının kilosuna 13 kuruşluk destekleme bedeli ile birlikte verilen toplam 4 TL'lik fiyat, özel sektör tarafından olumlu bulundu. Yaş çay yaprağı alım fiyatı geçen yıl 3 lira 27 kuruş, 13 kuruş destekleme ile birlikte 3 lira 40 kuruş olarak belirlenmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kabine sonrası yaptığı açıklama yaş çay alım fiyatının 3 lira 80 kuruş ,desteklemeyle birlikte 4 lira olduğunu açıkladı.

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çay Komisyonu Üyesi, sanayici Yavuz Selim Çakıroğlu yapılan zammı piyasa şartlarına göre olumlu bulduklarını söyledi.

Çakıroğlu, sektörde istikrarlı bir piyasa oluşması için kuru çay fiyatlarında da aynı paralelde düzenleme yapılması gerektiğini, bunun için de ÇAYKUR'un gereken zam oranını belirleyerek açıklamasını istedi.