Çerkezköy'de Bir İlk Gerçekleşti

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Devlet Hastanesinde ilk kez bir böbrek tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Çerkezköy'de Bir İlk Gerçekleşti

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi  Devlet Hastanesinde ilk kez bir böbrek tümörü ameliyatı gerçekleştirildi. Ameliyat sonucunda 56 yaşındaki bir kadın hasta ile 62 yaşındaki bir erkek hasta sağlıklarına kavuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Uzm. Dr. Timuçin Sinal ve Uzm. Dr. Yakup Suçeken isimli doktorlar böylelikle Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde bir ilke imza atmış oldu.

Uzm. Dr. Yakup Suçeken yaptığı açıklamada, spesifik olmayan yan ağrı şikayetleri ile başvuran Miyase Ertokmaç isimli 56 yaşındaki bayan hastanın yapılan tetkik ve radyolojik incelemelerinde sol böbrek orta kısmında 4 cm, Hasan Bağcı isimli 62 yaşındaki erkek hastanın yapılan tetkikler ve radyolojik incelemeleri sonucunda ise sol bobrek alt kutupta 5 cm böbrek kaynaklı olduklarını düşündükleri tümoral lezyonlar saptadıklarını ve her iki hastaya da nefron koruyucu cerrahi olarak nitelendirilen ve tüm dünyada ileri merkezlerde sıklıkla uygulanan tümörlü olan böbreğin tümünün değil de sadece tümörlü olan kısmın çıkarılması olarak açıklanan persiyal nefrektomi ameliyatını başarılı olarak uyguladıklarını söyledi. Dr. Yakup Suçeken ''her iki ameliyat sonucu hastalarımız Çerkezköy Devlet Hastanesi Üroloji Servisinde takip edilip, ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan şifa ile taburcu edilmişlerdir'' dedi.

''YAPILMASI ZORDU. GURURLUYUZ.''

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Cengiz Becerir ise yaptığı açıklamada, ''Çerkezköy Devlet Hastanesi, yapılması zor olan ve genellikle dünyada ileri merkezlerde yapılabilen bir ameliyatı gerçekleştirdi. Gayret edildiğinde ve istenildiğinde yapılabilecek olan parsiyel nefrektomi ameliyatını gerçekleştirmenin genel sekreterlik olarak gururunu yaşıyoruz.Başarıyla gerçekleştirilen bu ameliyat hem bölge halkında, hemde hastanede çalışan personelde heyecan oluşturdu. Bu ameliyatların başarısında rol alan Dr. Timuçin Sipal ve Dr. F. Yakup Suçeken'e, Çerkezköy Devlet Hastanesi ameliyathane ve üroloji servisi çalışanlarına teşekkür eder, bundan sonraki başarılı ameliyatların devamını temenni ederim'' şeklinde konuştu.


 

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
YÜKSEL SÜLEYMANPAŞA DİYEREK ÇIKTIK YOLA…
CHP'DEN İSTİFA ETTİ.  AK PARTİYE GEÇTİ
CHP'DEN İSTİFA ETTİ. AK PARTİYE GEÇTİ