ÇERKEZKÖY’DE EMİN ADIMLAR

Çekezköy devletin sanayi yapılasması icin 1973 yılında kurulan Çerkezköy OSB’si ile cazibesini arttırdığı bir bölgedir. Verilen kredilerle cazibe haline gelmesi

ÇERKEZKÖY’DE EMİN ADIMLAR
Çekezköy devletin sanayi yapılasması icin 1973 yılında kurulan Çerkezköy OSB’si ile cazibesini arttırdığı bir bölgedir. Verilen kredilerle cazibe haline gelmesi sanayi yatırımcı firmaların üretim üstü olmuş, bir çok ulasal firmanın fabrikalarının kurulmasıyla İstanbul gibi büyük bir metropolün yanı başında göç alarak sanayi ilçesi kabul edilmiştir. 150 bin nüfusuyla sabahın erken saatlerinde ilçede başlayan yaşam yaklaşık 50 bin istihdamıyla Türkiye ekonomisi için parlayan yıldızıdır.
 
  Böyle önemli bir bölgede halka hizmet Tekirdağ'ın diğer 10 ilçesine nazaran daha önem sarf etmektedir. İlçe istihdama dayalı devamlı aldığı göçle büyümeye devam ederken  kontrollu büyümeyi sağlayacak tek güç sağlam temeller üzerinde duran Belediyecilik anlayışıdır.
 
  Çerkezköy halkı bu anlayışla birlikte 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çerkezköy'ü 35 yaşındaki Vahap Akay'a emanet etti. 
 
Başkan Vahap Akay 1978 doğumlu oda 1949 doğumlu Kadir Abisi gibi Cumhuriyet Halk Partili. Kendilerini halka hizmet için gecelerini gündüzlerine katıyorlar. 3.5 yıl gibi kısa bir sürede dur durak bilmeden ilçenin çehresini değiştiriyorlar.
 
Başkan Akay ilçeye yeterli gelmeyen belediye binasında Başkanlık Katı, Çatı Katı Yönetim Toplantı Planı, Bodrum Kat Planı gibi projeleri gerçekleştirdi. Müdürlük birimlerinin de Hizmet Binasından çıkarılarak Çerkezköy’ün çeşitli yerlerinde hizmet noktaları oluşturdu. Çorlu-Çerkezköy Yolu üzerine yaya üstgeçidi. 5 milyon 919 bin TL Modern Pazar Yeri Projesi. Yaklaşık 22 milyon TL’lik bir bütçele yol ve kaldırım yapımı, Uğur Mumcu Parkı, Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi, MOBESE Merkezi, Zabıta Müdürlüğü ve AFAD birimlerinin bulunduğu Hizmet Binası, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kumlugeçitte 14.200 metrekarelik alanda başlanan yeşil alan ve park düzenleme çalışmaları, Bağlık mahallemizde bulunan Taziye Evi ve Mahalle Evi, Muhsin Yazıcıoğlu parkı yenileme çalışmaları, 20 farklı branşta Ücretsiz kurslara imza atarak sırada bir çok projeyi hayata geçirmeye çalışıyor
 
Büyükşehir'in Çerközköy'e yaptığı yatırımlar göz ardı edilmemeli    2017 yılında Çerkezköy ilçesine yaklaşık olarak 65 milyon liralık yatırım harcaması yapıldı. Şu ana kadar tamamlanan 8 proje (dere ıslah çalışmaları, Çerkezköy Hükümet caddesi içme suyu hattı, Kızılpınar'da yağmur suyu hattı, çeşitli mahallelerde açılan sondaj kuyuları, depo ve terfi merkezlerinin bakım onarım çalışmalarını kapsamakta)var. Devam eden 4 projenin en önemlisi Çerkezköy İlçesi Kanalizasyon ve Kolektör Hattı inşaatı çalışması 3 bin 500 metre kanalizasyon hattı, 2 bin 800 metre içme suyu yenilemesi ile yatırımların bedeli 142 milyon olarak gerçekleşecek. İhale bedeli 27 milyon 600 bin TL olan Çerkezköy Kültür Merkezi temeli atılarak Aralık 2018'de Hizmete Girecek. Yaklaşık 7 milyonluk bir yatırımla Çerkezköy’e 10.000 metrekarelik bir kapalı Pazar alanı kazandıracak.10 Milyon TL yarı olimpik yüzme havuzu, 17 bin metrekarelik Kent Parkı önümüzdeki yıl tam hizmete girecek.
 
 Çerkezköylüler seçimlere kalan yaklaşık 1.5 yıllık süre zarfında  hayata geçirilecek olan projelerle ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi desteğiyle, Vahap Akay ve Kadir Abisini Çerkezköy yollarında beraber emin adımlarla takip etmeye devam edecek. 
Çekezköy Vahap Akay
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı