DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 7218620,14%
Tekirdağ
25°

AÇIK

05:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇEVRE TOPLANTISI ÇORLU’DA YAPILDI

ABONE OL
13 Mart 2021 17:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı öncülüğünde Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile birlikte “Yerel İdarelerde Çevre Yönetimi” konulu toplantı Çorlu Memduh Şevket ESENDAL Sahnesinde gerçekleştirildi.

Çevre konularında görevli idari ve teknik personeller ile halkın katılım sağladığı toplantının açılış konuşmaları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. H. Tamer DODURKA ve Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan DEMİRCİ tarafından yapıldı.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci yaptığı konuşmada yerel yönetim olarak Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görev alanına giren şehir temizliğinin gerçekleştirilmesi; ambalaj ve cam atıklar, bitkisel atık yağ ve madeni yağlar, atık piller, elektrikli ve elektronik atıklar, ömrünü tamamlamış lastiklerin toplanma süreçleri ve miktarları hakkında bilgiler aktardı ve  söz konusu çalışmalara destekleri dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. H. Tamer Dodurka’ya  teşekkür etti.

Tekirdağ’ın en önemli sorununun insan sağlığını tehdit eden çevre sorunu olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, ülkemizde en elverişli tarımsal arazilere sahip Tekirdağ’ın sanayileşme süreci ve bu sürecin devamında artan göçün çevre kirliliği ve halk sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine değindi. Türkiye’de  Elazığ’ın ardından en fazla göç alan şehir olarak ikinci sırada yer alan Tekirdağ’ın bunun neticesinde büyük kentsel sorunlar yaşadığını ifade eden Prof.  Dr. Tamer Dodurka; düşük teknoloji kullanılan ve çarpık yapılaşan sanayinin çevreye büyük zararlar verdiğini bunun neticesinde bölgede her üç aileden birinde kanser vakaları ile karşılaşıldığını belirtti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü’nden Hatice Kadıoğlu “Katı Atık Bertarafı” konusunda, TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’ndan Sema Kurt “Havza Koruma Eylem Planı” konusunda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden Hacı Hüseyin Öner  “Geri Dönüştürülebilen ve Geri Kazandırılabilen Atıklar” konusunda, Hafriyat Yönetimi Şube Müdürlüğü’nden Serap Aykan “Hafriyat Atıkları” konusunda, Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden Serkan Kaya ise Çorlu Belediyesi’nin atık yönetimi konusunda yapılan faaliyetler hakkında sunum eşliğinde bilgilendirme yaptı.

Sunumların ardından vatandaşlardan gelen sorular cevaplanarak karşılıklı bilgi alışverişi yapıldı. Toplantı sonunda gerçekleştirilen bu tip etkinliklerin diğer ilçelerde de sürdürüleceği, “Yerel idare ve halk dayanışması içerisinde geleceğine sahip çıkan bir Tekirdağ” için çalışmaların hızla devam edeceği vurgulandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.