CHP Çorlu İlçe Yönetimi Topluca İstifa Etti...

30 Ekim günü İl Başkanı ve Çorlu Belediye Başkanı arasındaki tartışmanın gerçek nedeni bu gün gelen istifalarla gün yüzüne çıktı.

CHP Çorlu İlçe Yönetimi Topluca İstifa Etti...

Referandum sonrası partiye üye kayıtları konusunda yaşanılan sıkıntılı sürecin ardından ilçe yönetimi ve gençlik kolları ile kadın kolları görevlerinden istifalarını açıkladılar.

Bu gün Çorlu iİçe Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında, iİçe Başkanı İsmail Akar yaptığı açıklamayla istifaya giden süreci anlatırken; ''Bu bir boyun eğme değil, baş kaldırıdır.'' dedi.

Uzun süredir devam eden sıkıntılı süreçteki geişmeler partiye üye kayıtlarındaki bir takım sıkıntıların genel merkez nezninde kabulüne rağmen yinede şikayetlerin devam etmesi üzerine il başkanlığının başlattığı disiplin sürecini de eleştiren ilçe başkanı Akar; Tekirdağ CHP tarihinde görülmemiş biçimde, süreç çok çabuk işletilmiş ve hakkımızda bir yıl siyasi faaliyetlerden men cezası çıkarılmıştır. diyerek il başkanlığının ve il disiplin kurulunun bu yöndeki taraflı tutumuna vurgu yaptı.

Basın mensuplarından gelen bu süreçte Milletvekillerinin tutumlarıyla ilgili bir soru üzerine ise Akar; Milletvekillerimizin tümü değil ama bir tanesi bu sürece katkıda bulunmuştur, zamnında bana ağabey, sen partimizin vicdanısın yanımızda olman gerekli demesine rağmen bu gün farklı biçimde bu yıpratılma süreçlerine katkı yaptığını sözlerine ekledi.

30 Ekim günü genel başkan yardımcısının yanında Çorlu Belediye Başkanı ile CHP il Başkanı arasındaki söz düellosunda belediye başkanı Ünal Baysan'ın, il başkanına sözlü tepkisinin altında da bu gelişmelerin yattığı anlaşılırken, konu hakkında CHP Tekirdağ İl başkanı Recep Ökten sessiz kalmayı tercih etmişti.

 

 

ünal baysan recep ökten chp chp çorlu ismail aka ilçe teşkilatı istifa etti
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI