CHP Örgütü İsyanlarda

CHP’de liste krizi büyüyor. Kılıçdaroğlu’nu tek adamlıkla suçlayarak isyan bayrağı açan birçok teşkilat seçimde çalışmama kararı alıyor. İthal isimlere de tepki yağdı.

CHP Örgütü İsyanlarda

Tabanın içindeki tercihlerden daaha yoğun, ‘sağ’dan devşirme olarak adlandırılan isimlerin listelerin başında aday yapılmasına CHP teşkilatları isyan bayrağı açtı. Bazı örgütler ‘çalışmayacağız’ derken, bazı aday gösterilen isimler de partiden ve adaylıktan çekildiklerini açıkladılar.

CHP içindeki kulislerden sızan haberlere göre, CHP Genel Merkezinin belirlediği Abdüllatif Şener gibi dışarıdan ithal olarak tanımlanan  isimlerden oluşan milletvekili listelerine destek vermeyecek olan CHP teşkilatları,kendi karşı stratejilerini geliştirdi: CHP teşkilatları bu adayları desteklemek yerine, Muharrem İnce’nin yüzde 25’ten fazla oy alması için çalışacak ve 25 Haziran’da parti yönetimini değiştirecek.

CHP’nin Türkiye’yi yönetmeye değil CHP’deki iç iktidara ve koltukları korumaya yönelik liste hazırladığını kaydeden CHP İzmir eski Milletvekili ve PM üyesi Erdal Aksünger, vicdanı yaralanan ve demotive olan parti tabanının bu adaylar için çalışmasının zor olacağını söyledi. 

ADDALET KILIÇDAROĞLU CHP
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI