CHP, Süleymanpaşa adayını neden açıklayamıyor?

Süleymanpaşa'da, CHP'nin adayı kim olmalı sorusuna yanıt bulmaya çalışılıyor. MYK ve PM de isimleri ön plana çıktığı söylenen Recep Ökten, Ekrem Eşkinat ikilisinin arasından sıyrılması beklenen isim, İlker Yağcıoğlu.

CHP, Süleymanpaşa adayını neden açıklayamıyor?

CHP, Süleymanpaşa belediye başkan adaylığı için iki isim öne çıkarken, Recep Ökten ve Ekrem Eşkinat arasında gidip gelen adaylığın açıklanması sürecinde, CHP Süleymanpaşa ilçe örgütünün bir kesimi ise sürpriz farklı bir isim açıklanacağı yönünde beklenti içinde.

Tekirdağ Büyükşehir ve bazı ilçe adaylarının açıklanmasının ardından gözler Süleymanpaşa ve Hayrabolu ilçe adaylarına çevrildi.

Hayrabolu'da mevcut belediye başkanı Fehmi Altayoğlu ile devam kararının açıklanmasına kesin gözüyle bakılırken Süleymanpaşa'da iki ismin genel merkezde, MYK ve PM'de halen tartışıldığı bilgisi CHP'li önemli isimlerden aktarılan en son bilgiler arasında ilk sırayı alıyor.

Ökten ve Eşkinat arasında gidip geldiği bildirilen Süleymanpaşa adaylığı konusunda İlker Yağcıoğlu alternatifinin zaman zaman masaya yatırılmasına rağmen Yağcıoğıoğlu'nun bu konuda beklemede olması ve sessizliğini koruması CHP Süleymanpaşa üyeleri arasında sürpriz aday beklentisini güçlendiren faktörlerin başında geliyor.

Bazı CHP'lilere göre ise; Dinamik ve yıpranmamış isim olan İlker Yağcıoğlu ilçe başkanlığı döneminde, mevcut başkan Ekrem Eşkinat'ın izlediği belediyecilik anlayışındaki aksaklıkları çekinmeden ve açıkça dile getirerek şahıslardan önce partinin esasları üzerinden yürünmesi noktasındaki ısrarcı tutumu ve tavırları nedeniyle genel üye bazında oldukça takdir toplamış bir isim olarak adaylık noktasında Ökten ve Eşkinat'a rağmen daha şanslı görünüyor.

 

ekrem eşkinat recep ökten ilker yağcıoğlu chp
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI