CHP'den ve Eşkinat'tan, İYİ Parti'li Rüştü Özgün'e transfer teklifi...

CHP'den, İYİ Parti meclis üyelerine ve meclis listesindeki olası isimlere transfer teklifi götürüldüğü yönündeki haber gündemde son dakika gelişmesi olarak yer buldu.

CHP'den ve Eşkinat'tan, İYİ Parti'li Rüştü Özgün'e transfer teklifi...

CHP - İYi Parti arasındaki ittifakta, Süleymanpaşa merkezli kopuşun ardından meydana gelen gelşmeler farklı boyutlarda devam ediyor.

CHP Süleymanpaşa adayı Ekrem Eşkinat kaynaklı olduğu öne sürülen en son siyasi atağın, Süleymanpaşa yerel siyasetinde önemli bir figür olan ve hali hazırda İYİ Parti Süleymanpaşa belediye meclis üyeliğini yürüten Rüştü Özgün'e CHP'den transfer teklifi götürüldüğü yönündeki bilgi gündemde önemli yer buldu.

Bu tekliften haberdar olan İYİ Parti'nin Tekirdağ il başkanı Sertaç Alkaya'nın ve diğer İYİ Parti'li etkin isimlerin Rüştü Özgün'ü kararında serbest bıraktıkları ve hiç bir müdehalede bulunmadıkları ise diğer önemli gelişme olarak kaydedildi.

Dün akşam saatlerinde CHP'de şok etkisi yaratan, İYİ Parti'nin Süleymanpaşa'da CHP adayı Eşkinat'ı desteklememe kararının ardından CHP'de başta Ekrem Eşkinat olmak üzere bu gelişmeye yönelik önleyici tedbirler için kolların sıvandığı yönündeki gelişmeleri aktaran bağzı CHP'li kaynaklar, konunun genel merkeze hatta genel başkana ulaştırılarak genel başkanlar nezninde bu son dakikada ortaya çıkan olumsuz gelişmeye önlem alınması çabasının sabahın ilk saatlerine kadar sürdürüldüğü yönünde bilgi aktardılar.

Süleymanpaşa'da, Adem Dalgıç isminin bağımsız aday olarak  son dakika gelişmesi diye duyurulmasının hemen ardından CHP içindeki ilk şok dakikalarının atlatılmasının zorlu geçtiğini belirten CHP'li kaynaklara göre Eşkinat'ın ve bazı CHP'li ileri gelenlerin ilk revlekslerinin,  İYİ Parti'nin olası meclis adaylarına kanca atmak olduğunun altını çizdiler.

Bu bağlamda CHP'den gelen ilk girişimin de İYİ Parti meclis üyesi Rüştü Özgün'e transfet teklifi olduğu söylenmekte.

 

 

ekrem eşkinat rüştü özgün chp
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor