Çorlu’da okuma-yazma seferberliği başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde ülke genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde de çalışmalar başladı..

Çorlu’da okuma-yazma seferberliği başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde ülke genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde de çalışmalar başladı.
Çorlu Kaymakamlığı öncülüğünde, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çorlu Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle açılan kurslarda okuma-yazma öğretilmeye başlandı.
Çorlu’da başlayan okuma-yazma seferberliğiyle ilgili bilgi veren Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, "Okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde 25 kursta 258 kursiyere okuma yazma öğretilmeye başlandı. Bu sayının yakında yeni açılacak kurslarla 400’e ulaşması bekleniyor. Bu konuda halkımızdan da duyarlılık bekliyoruz. Okuma yazma bilmeyen kim varsa bir kişi dahi olsa kurs açma imkanımız var. Kurslar kursiyerlere en yakın yerlerde taleplerine göre açılabilecek" dedi.
Kaymakam Kılıç, kurslarda öğretici olmak isteyen emekli öğretmenlerin de Çorlu Halk Eğitimi Merkezi’ne müracaat ederek bu seferberlikte yerlerini alabileceklerini kaydetti.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı