Cüneyt Yüksel'in açıklamaları üzerinden başlatılan algı operasyonu kamuoyunda karşılık bulmadı.

AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkanı Adayı Cüneyt Yüksel'in, EKOLOJİK, LOJİSTİK ENDÜSTRİ BÖLGESİ ile ilgili açıklamalarını sosyal medyada farklı biçimde olumsuzluklar eklenerek yansıtılmasına vatandaşların tepkisi gecikmedi.

Cüneyt Yüksel'in açıklamaları üzerinden başlatılan algı operasyonu kamuoyunda karşılık bulmadı.

Kamuoyunu ve seçmen kitlesini yanlış ve yanlı algı yaratmaya yönelik sosyal medya üzerinden yönlendirilmeye başlanan seçim öncesi polemikler hız kazanıyor.

Bunların en yenisi ve en inanılmazı olarak servis edilen, algı operasyonu ise AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel'in, '' 1 Nisan'dan sonra, Süleymanpaşa'da en az 11 bin kişiye iş, aş imkanı sağlayacak EKOLOJİK, LOJİSTİK ENDÜSTRİ BÖLGESİ için çalışmalara başlandı.'' sözlerini farklı biçimde yansıtarak, Süleymanpaşa'nın  çevreyi ve doğayı kirletmeye dayalı yer altı ve yer üstü kaynaklarını tüketecek biçimdeki ''bacalı'' sanayi oluşumuna açılacağı biçimiyle servis edilmesi kamuoyunda bu yayılmaya çalışılan yanlış algı yönetimi çabasına karşı büyük bir tepkinin doğmasına neden oldu.

Montaj ve birleştirme, paketleme biçimindeki işlevinden başka hiç bir yönüyle uygulanmayan, yer altı su kaynaklarının kullanılmadığı, herhangi bir gaz salınımı olmayan, kendi enerjisini üreten ve en önemlisi kimyasal hiç bir atık barındırmayan Ekolojik, Lojistik Endüstri Bölgesi hakkındaki örnekleri incelemeden ve araştırmadan veya bu konudaki bilgileri tam olmasına rağmen yerel seçim öncesi yaratılmaya çalışılan maksatlı haberlerin karşısında tepkilerini dile getiren vatandaşlar konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yapıyorlar.

'' Yerel seçim öncesi AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in bizler için ''müjde'' niteliğindeki açıklamasını çarpıtarak ve yanlı biçimde kamuoyuna yaymaya gayret edenler, bunları  yönlendirenler, çevreye ve doğal kaynaklara asla zarar vermeyecek, çevresel faktörleri olumsuz etkilemeyecek en önemlisi en az 11 bin kişiye aş, iş, ekmek kapısı açacak böylesine bir toplumsal hizmet projesiniin önünü neden kesmek istiyorlar? Sırf siyasi çıkarları ve hırsları uğruna kahvehane köşelerindeki iş bekleyen, evine, çocuğuna ekmek götürmek için her gün iş arayan insanlarımız için umut olan bu projenin siyasi amaçla aksi ve yanlı olarak çarpıtılmasına karşı herkesin vicdanını ön plana çıkartarak düşünmesi ve haraket etmesi gerekir. Bu tür algı yönlendirme operasyonları toplum nezninde karşılıksız kalmaya mahkumdur. İnsanların işleri, ekmek paraları üzerinden siyasi çıkar elde etmeye çalışanlar karşılığını halkın oylarıyla alacaklardır.'' 

Öte yandan ise beyanatı ve sözleri kamuoyuna çarpıtılarak servis edilen AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel'in konu hakkında geniş kapsamlı açıklama yapması bekleniyor.

İşte kamuoyunun tepkisini çeken, ''yanıltıcı'' ve '' yanlış algı yaratmaya yönelik'' iddialarını taşıyan haber ve altında yer alan ise proje taslağının gerçek haliyle sunum kapağı.

 

cüneyt yüksel ak parti süleymanpaşa belediye başkan adayları ekolojik lojistik endüstri bölgesi
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI