DEMİREL’İN GENÇLERİ İLK ADIMI ATTI

Demirel'in gençleri 25 yıl aradan sonra geçtiğimiz cumartesi günü Ankara'da düzenledikleri yemekli toplantıda bir araya geldiler.

DEMİREL’İN GENÇLERİ İLK ADIMI ATTI

Demirel'in gençleri 25 yıl aradan sonra geçtiğimiz cumartesi günü Ankara'da düzenledikleri yemekli toplantıda bir araya geldiler.

Dünün başarılı siyasetçi gençleri,25 yıllık zaman geçmişinde yaşadığı illerde önemli konumlara yükseldi. Bürokrat sanayici, iş adamı ve sivil toplum örgütleri gibi kuruluşlarda yönetici vasfıyla görevlerini sürdüren siyasetçiler yeniden ülke genelinde harekete geçme kararı aldılar.

“SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ” MESAJI İLE YAPILAN ÇEKİRDEK DAVET KISA SÜREDE BAŞARIYA ULAŞTI. DOĞRU YOL PARTİSİNİN GENÇLİK KOLLARINI TÜRKİYE GENELİNDE OLUŞTURAN SİYASETÇİLER 24 YIL SONRA ANKARA’DA BULUŞTU.

25 yıllık özlem Ankara’da toplanan “Hürriyetçi  Demokratlar” toplantısında giderildi. Bir araya gelen ve bugün kariyerlerinin zirvesinde olan dünün gençleri yeniden ülke genelinde harekete geçme kararı aldılar.

Türk siyasetinin “baba” lakaplı efsanesi merhum Süleyman Demirel’in yetiştirdiği dünün genç siyasetçilerinin bugün ülke sorunlarının çözümü konusunda bir araya gelip harekete geçme kararı almalarını önemsiyorum.

Türkiye’de 1980 ihtilâli ile yasaklanan Gençlik Kolları ile ilgili yasaklarını delerek Doğru Yol Partisinin  tüzüğünün Araştırma Danışma Komisyonları maddelerini çıkış kapısı olarak kullanıp delen genç siyasetçilerdir bunlar.

DYP çatısı altında siyasetin yasaklı olduğu günlerde muhalefette olmanın çile ve baskıları altında  İl İlçe belde bazında tüm yurtta kuruluşu kısa sürede gerçekleştirmişti bu gençler.
1993 yılında  Atatürk Spor Salonundaki “kurtar bizi baba” sloganları ile Gençlik Parkı ve Dış Futbol Sahalarına taşan 50.000 kişilik  Gençlik Kolları etkinliğini tertipleyenler de işte bu gençlerdi.

Rahmetli 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in tabiriyle “Demirel mektebinden mezun olma” başarısını gösteren efsane ekip Ankara’da yeniden bir araya geldi.

Bu güne kadar içlerinden yüksek bürokratlar, milletvekilleri, bakanlar çıkaran ekibin içinde bu gün kendi vilayetlerinde önemli konumda sanayici, İş adamı ve sivil toplum örgütleri yöneticilerinin de bulunduğu, siyasetçiler toplantıda şu görüşleri dile getirdiler:

“Halihazırda  ülkemizin dar boğazdan geçtiği ve merkezde ciddi siyasal boşlukların olduğu, ayrışan toplumun yeniden bir araya getirilmesinde lazım olan ilacın harcın kendi aralarında olduğu  bu nedenle milletin bu çağrısına kayıtsız kalınamaz.”

Ülkenin dört bir yanından yapılan çağrıya icabet eden “Hürriyetçi  Demokratlar” kurucular kurulu ve İl Başkanları 24 yıl önceki heyecan ile o yıllarda bu yana kazandıkları siyasi birikimlerini ve bu günkü düşünce yapılarını yeniden ülke geleceği uğruna seferber etme kararı aldılar.

tekirdağnethaber.com ekibi olarak davet edildiğimiz bu siyasi oluşumda, dünün genç siyasetçilerine çıkacakları meşakketli yolda başarılar dileriz.

Hürriyetçi Demokratla Süleyman Demirel Gençlik Kolları Doğru Yol Partisi
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması