Edirneli tüccarlardan her cuma bereket duası

Edirne Ticaret Borsasında tüccarlar, her cuma günü bereket duası ediyor. Tüccarlar ayrıca birlikte kahvaltı yaparak Osmanlı Devleti’nden kalan Ahilik geleneğini de devam ettiriyor..

Edirneli tüccarlardan her cuma bereket duası

Edirne Ticaret Borsasında tüccarlar, her cuma günü bereket duası ediyor. Tüccarlar ayrıca birlikte kahvaltı yaparak Osmanlı Devleti’nden kalan Ahilik geleneğini de devam ettiriyor.
Edirne Ticaret Borsasında tüccarlar, her cuma bereket duasından sonra satışa başlıyor. Tüccarlar, borsada daha çok buğday ve ayçiçek satışı yapıyor. Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bizim uzun zamandan beri önemsediğimiz ve devamında da fayda gördüğümüz her cuma günü tüccar arkadaşlarımızın da katılımıyla Ahilik geleneğinin göstergesi olan ikram ve bereket duamız var. Biz her hafta cuma gününü gelenek haline getirdik. Bu duadan sonra satışa geçiyor arkadaşlar. Bereket kavramına inanıyoruz. Bereket duası yapıyoruz. Bir tüccar arkadaşımız burada her cuma sabah kahvaltısı ikramında da bulunuyor. Uzun yıllara dayanan bir gelenek ama biz 4-5 yıldır kesintisiz yapıyoruz" dedi.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı