Ekrem Eşkinat, İP tabanına güven vermiyor...

Ekrem Eşkinat'ın HDP ile meclis listesi üzerinde temas sürdürdüğü yönündeki haberler İP yöneticilerini ve tabanını son derece tedirgin ediyor.

Ekrem Eşkinat, İP tabanına güven vermiyor...

Süleymanpaşa belediye meclis listesi oluşumunda derin anlaşmazlıkların ortaya çıkacağı yönünde endişelerinin olduğunu belirten çok sayıdaki CHP ve İP seçmeni ile isimlerinin açıklanmasını istemeyen bazı partililer önümüzdeki günlerde bu tartışmaların farklı boyutlar kazanacağını dile getiriyor.

CHP ve İP tabanı başta yönetim katındakiler olmak üzere her iki partinin seçmen kitlesi ile birlikte belediye meclis üyeliği için adaylık başvurusunda bulunan isimlerin tedirginlikleri her geçen gün farklı boyut kazanıyor.

Tedirginliğin asıl nedeni olarak ileri sürülenin ise, Süleymanpaşa'da CHP, İP ittifakına dahil edilme olasılığı kuvvetli olan HDP'li bazı isimlere ittifakın belediye meclis listesinde yer verileceği endişesi gösteriliyor.

İP, kanadında asıl tedirginliklerinin nedeni olarak; Ekrem Eşkinat'ın kendisine yakın bazı isimleri belediye meclisi listesi oluşumunda HDP ile temasa soktuğu, bu isimler üzerinden HDP ile temas yürüttüğü yönündeki duyumların kendilerine ulaşmış olması gösteriliyor.

 

eşkinat iyi parti hdp süleymanpaşa belediye meclis listesi
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI