Ekrem Eşkinat'tan eski çalışanlarına ballı kıyak.

Belediyedeki görevinden ayrılan eski çalışan, belediye bütçesinden sağlanan avans ile seminere gönderilmesi kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Ekrem Eşkinat'tan eski çalışanlarına ballı kıyak.

Süleymanpaşa belediyesinde çalışan eleman işe başlama tarihinin ardından geçen 7 aylık sürenin sonunda kendi isteği ile işten istifasını vererek ayrılmasıyla birlikte kendi adına kurduğu iş yeri üzerinden Süleymanpaşa belediyesinin belli bazı müdürlüklerine ait tanıtım ve organizasyon işlerini doğrudan temin yoluyla almaya başladığı iddiaları kamuoyunda gündemin en çok konuşulan konusu halini aldı. 

Aynı çalışanın belediyeden istifasının ardından kurduğu reklam, tanıtım işi sayesinde Süleymanpaşa belediyesindeki görev süresinin sona ermesine rağmen belediye bütçesinden avans ödenerek seminere gönderilmesi ise farklı biçimde gündeme geldi.

Kamu görevlerinden ayrılanların yapamayacakları işler hakkındaki 2531 sayılı kanunun 1. ve 2. maddelerinde yer alan yasa maddesi gereğince kamuda görev yapan ister memur, ister sözleşmeli, ister belediyenin birimlerinde işçi veya taşeron marifetiyle çalışıp çalışmadığı gözetmeksizin bu kapsamda yer almaktadır.

Süleymanpaşa belediyesinden kendi isteği ile ayrılan eski çalışanına sağlanmış doğrudan temin yoluyla verilmiş işler ve belediye bütçesinden avans ödenerek seminere gönderilmiş olması  kamuoyunun dikkatinden kaçmazken, konu hakkında iddiaları dile getirenler kamuoyunun bu ve benzer daha bir çok kayırma ve gözetme içeren konulardan haberdar olmadıklarının altını çiziyorlar.

 

 

ekrem eşkinat
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor