Emekli olamayana SGK'dan prim iadesi...

Emekli olamayana SGK'dan prim iadesi... SGK'dan prim iadesi nasıl alınır şartları nelerdir?

Emekli olamayana SGK'dan prim iadesi...

Emekli olamayana SGK'dan prim iadesi! SGK'dan prim iadesi nasıl alınır şartları nelerdir? Milyonlarca vatandaş emekli olma şartlarını yerine getirmek için çalışıyor. Yaş şartını yerine getirdiği halde prim eksikliği dolayısıyla emekli olamayan on binlerce kişiye olumlu haber.

Vatandaşlar istekleri doğrultusunda SGK'dan ödedikleri primleri geri alabiliyor. 

Prim iadesi için belli şartların oluşması gerekiyor. Birincisi, emeklilikle ilgili vemekli olamayanlar primlerini iade alabilir, buna toptan ödeme deniyor.

Emklilik için gerekli ve kaçınılmaz üç şartın yerine getirilmesi gerekiyor, belirli bir yaşı tamamlamak, belirli bir süre SGK'ya prim ödemiş olmak ve belirli süre sigortalı çalışmak. Bu üç şartı yerine getiren emekli olabiliyor ve emekli aylığı almaya hak kazanıyor.

Yaş şartı yerine getirilse bile ödenen primler emekli olmaya imkan sağlamıyorsa, bu durumda prim iadesi alınabilir.

Emeklilik yaşını doldurdunuz halde ödediğiniz primler emekli olmanıza yetmiyorsa, SGK'dan primlerinizin iadesini isteyebilirsiniz ve  toplu ödeme alabilirsiniz.

 Toplu ödeme imkanından sadece primi emekli olmaya yetmeyenler yararlanabiliyor. Yaş şartını gözetmeksizin, emeklilk yaşınızdan önce ödemiş olduğunuz primler karşılığı toplu ödeme talebinde bulunamıyorsunuz.

sgk dan prim iadesi
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor