ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRİLMELERİ MART AYINDA YAPILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu; Engelli memur yerleştirmelerine ilişkin, "2018 yılı ilk çeyrekteki yerleştirme işlemimizi mart ayında yapacağız.

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRİLMELERİ MART AYINDA YAPILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin, "2018 yılı ilk çeyrekteki yerleştirme işlemimizi mart ayında yapacağız. Bu konuda yapacağımız bir diğer düzenleme de EKPSS sonuçlarının geçerliliğinin 2 yıldan 4 yıla çıkarılmasıdır" dedi. 
 

Bakan Sarıeroğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda TBMM 2018 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarısı ile Sayıştay Raporları görüşmelerine katılarak, milletvekillerine yaptığı sunumda, işsizlik oranına ilişkin bilgi verirken "Geçen yılın aynı dönemine göre işsizlik oranımız 0,7 puan azalarak yüzde 10,6 olarak gerçekleşmiştir. Tarım dışı işsizlik oranımız ise, 0,9 puan azalarak yüzde 12,8 seviyesine gerilemiştir.

Türkiye işgücü piyasasını küresel kriz sonrasında Avrupa’dan ayıran ve öne çıkaran bir diğer gelişme ise, istihdam oranında yaşanan kuvvetli artıştır. 2007 yılına kıyasla 2016 yılında istihdam oranı Avrupa Birliğine üye 28 ülke ortalamasında 0,3, Avro Alanı’nda ise 1,3 puan azalırken, Türkiye’de 4,8 puan artmıştır.

Türkiye’nin 2007 yılında yüzde 41,5 olan istihdam oranı, 2016 yılı sonunda yüzde 46,3‘e yükselmiştir. Ülkemiz, Avrupa Birliğine üye ve aday ülkeler arasında istihdam oranını en fazla arttıran dördüncü ülke konumundadır" ifadelerini kullandı. 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI JÜLİDE SARIEROĞLU
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı