Ergeneli Kadınlar 8 Mart programında buluştu

Ergene Belediye Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, ilçedeki kadınlar için düzenlenen program yoğun katılımla gerçekleştirildi..

Ergeneli Kadınlar 8 Mart programında buluştu

Ergene Belediye Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, ilçedeki kadınlar için düzenlenen program yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Ulaş Hizmet Binası Düğün Salonunda düzenlenen programına Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve eşi İlke Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel eşi Ayten Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli, CHP İlçe Başkanı Erdinç İrel, mahalle muhtarları, dernek temsilcileri ve kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Ergeneli bayan katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Türk toplumunda kadının aile içindeki yeri ve önemi çok büyüktür. Bizim tarihimizde kadın erkek her zaman yan yana olmuştur. Kadınımız Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Atatürk tarafından tekrardan baş tacı yapılmıştır. Kadınlarımızın hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil etmektedir. Bu anlayışla başımızın tacı şehit annelerimizin, yarınlarımızın mimarı kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.
Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ise, “Ergenemiz çok güçlü, kadınlarımız sayesinde. Ergene güçlü bir ilçe, güçlü olmasındaki en önemli sebep yanımızdaki bayanlarımız. Bizler hizmetlerimizi bayanlarımızın desteği ile yapıyoruz. Bu hizmetleri yapmamda değerli eşimin de çok büyük katkısı olmuştur” diye konuştu.
Eşimin de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum diyen Kaymakam Kızıltoprak, “Bizim görev yapmamızda en önemli ve en anlamlı vazifeleri yapan şehit annelerimizdir. Bizzat eli öpülesi şehit annelerimizin kadınlar gününü kutluyorum. Türkiye şanslı bir ülke. Bizim inancımızda geleneğimizde kültürümüzde kadınlara önem verme vardır. Ergene’de kadının daha güçlü olması, yönetimi daha güçlü kılacaktır” şeklinde konuştu.
Kaymakam Kılzıltoprak’ın eşi İlke Kızıltoprak da yaptığı konuşmada, “Yenilik mücadelesinin en değerli üyesi, asaletin hanımefendiliği en çok kendisine yakıştırdığım kadınların, bu anlamlı gününü kutluyorum ve bu anı sizlerle birlikte yaşamaktan dolayı mutluyum. Daha huzurlu daha mutlu bir toplumun oluşmasında kadının rolünün önemli olduğunu biliyorum. Hepimize büyük görevler düşüyor. Ne yapabilirim karşısında pes etmemek gerektiğine inanıyorum. Ben çalışan bir anneyim emekçiyim. Birlikte güçlü yarınlara kadınlarımızın gücüyle çıkalım. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü bir kez daha kutluyorum” dedi.
Kadınların yoğun ilgi gösterdiği programda salon adeta kadınlarla doldu taştı. Yapılan konuşmaların ardından Ergene Belediyesi tanıtım videosunun gösterildiği etkinlikte kadınlar gününe özel katılımcılara hediyeler verildi.
Ergene Belediyesi Avukatı Sedef Buyer’in kadın hakları konusunda verdiği bilgilerin ardından ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinliği sona erdi.

İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı