Eşkinat'ın, CHP'li olmayanlarla ilgili ''şeref ve namus'' tanımlamasına tepkiler artıyor.

CHP belediye başkan adayı Ekrem Eşkinat'ın, ''CHP'li olmayanlar tanımlaması'' kamuoyunda ve CHP içinde tepkilere neden oldu.

Eşkinat'ın, CHP'li olmayanlarla ilgili ''şeref ve namus'' tanımlamasına tepkiler artıyor.

Süleymanpaşa, CHP belediye başkan adayı Ekrem Eşkinat'ın partilileri ile bir araya geldiği  toplantıda sarf ettiği sözleri, kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu.

Eşkinat'ın, CHP'li olmayanlarla ilgili kişisel kriterlerince tarif ettiği; ''Şerefi, namusu çok önemsemeyenler olabilir. Ama onlar CHP'li olamazlar, onlar bizim aramızda da barınamaz, onlar birilerinden aldıkları avanta karşılığında görevlerini yerine getirirler, vatandaşta vakti saati geldiğinde onlara hadlerini bildirirler.'' biçimindeki sözleri toplumun büyük kesimi tarafından yadırganırken, yerel seçim öncesi Eşkinat'ın kendi kriterlerince yaptığı CHP'li olmayanlarla ilgili tanımlaması CHP içinde de tepki buldu.

İnsanların namus ve şeref anlayışlarının herhangi bir siyasi partiye olan mensubiyetleri ile ölçülmesinin imkansız olduğuna dikkat çeken CHP içinden önemli isimler, Ekrem Eşkinat'ın bu tarifine katılmalarının mümkün olmadığını ve belli bir makama gelmiş siyasetçinin de bu türden beyanlardan uzak durması gerektiğinin altını çizdiler.

Eşkinat'ın sözleri CHP kanadında da yadırganırken, CHP'li olmayan hatta hiç bir partiye üyeliği bulunmayan vatandaşlar Eşkinat'ın CHP'li olmayanlarla ilgili ortaya attığı kişisel kriterlerini dayandırdığı iddasına ve tanımlamasına büyük tepki göstermekte gecikmediler.

Türk toplumunun her şeyin üzerinde tuttuğu namus ve şeref kavramının, Eşkinat'ın ağızında siyasi söylem ve partililerine yönelik yaranma maksatlı olarak ucuzca sarf edilmesi ve CHP'li olmayanlara yönelik sarf edilmiş affedilemez bir hakaret olarak algılandığı noktasında birleşen çok sayıdaki vatandaşın Eşkinat'a olan tepkileri süratle artıyor.

CHP belediye başkan adayı Ekrem Eşkinat'ın sözleri hakkındaki yorumlarını sorduğumuz çok sayıdaki Süleymanpaşalının yorumları ise '' Kişi, karşısındakini, kendi gibi bilir.'' noktasında birleşiyor.

İşte Ekrem Eşkinat'ın o sözleri:

Görüntü:Ertan Gence

 

 

 

 

 

 

 

 

eşkinat chp
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor