Esnafımız Dikkat Son Gün 28 Şubat

Ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayenesi için Son Gün 28 Şubat

Esnafımız Dikkat Son Gün 28 Şubat

Ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ile damgalarının yapılması için beyanname verme süresi 28 Şubat’ta sona eriyor. Esnafların mağdur duruma düşmemesi için bu tarihe kadar beyannamelerini vermeleri gerekiyor.

TEKİRDAĞ VALİLİĞİ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene ile damgalarının yapılması için beyanname verme süresinin son gününün 28 Şubat 2018 olduğu belirtildi.

Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin 30/12/2016 tarih ve 29934 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatılan açıklama şöyle denildi:

Bakanlığımız sorumluluğunda olan 3516 Saylı Ölçüler ve Ayarlar Kanun’una göre; ölçü ve ölçü aletlerinin 2 yılda bir periyodik muayeneye tabi tutulması zorunlu olup, kullanıcıların damga süresi dolmuş bulunan 2016 yılı damgasına sahip ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılabilmesi için İl Müdürlüğümüze, Belediye Gurup Ölçü ve Ayar Memurluğuna veya (YMS) Yetkili Muayene Servisine beyanname verme süresi 28 Şubat 2018 Çarşamba günü mesai bitiminde sona erecektir.

Kamuoyuna sayıyla duyurulur.

Ölçü ve tartı 28 Şubat Son Gün
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
Kasaba giren hırsızlar otomobil çaldı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı
20 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı