Faik Öztrak, Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti 17/25 öncesi ABD'de FETÖ'cü gurupla ne görüştüler?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Faik Öztrak'ın dahil olduğu kurmay heyeti 17/25 Aralık öncesi ABD'de ki toplantıda FETÖ üyeleri ile hangi konuları görüştüler? Sosyal medyada yayınlanan o görüşmeye ait fotoğraflar kamuoyunun ilgisini bu sorunun cevabına yöneltiyor.

Faik Öztrak, Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti 17/25 öncesi ABD'de FETÖ'cü gurupla ne görüştüler?

Fethullah Gülen terör örgütü, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 akşamı giriştiği hain darbe girişiminden üç yıl önce, 17/25 Aralık 2013 süreci olarak bilinen kalkışma ve Türkiye Cumhuriyetinin kurumlarına, Başbakanına yönelik başlattığı sinsi planın daha bir kaç hafta öncesi ABD'de örgütün üst düzey yöneticileriyle bir araya gelen CHP heyetinin o görüşmede FETÖ'cü gurupla hangi konuları görüşmek üzere bir araya geldikleri ve o toplantıda hangi konuların masaya yatırıldığı merak ediliyor.

Sosyal medyada yayınlanan buluşmanın fotoğraflarında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  o günlerdeki kurmay heyeti tam kadro halinde FETÖ'cü lerle bir arada görünüyorlar.

Fotoğrafta en dikkat çeken ayrıntı ise,Tekirdağ Milletvekili ve bu gün parti sözcüsü olan genel başkan yardımcısı Faik Öztrak'ın ABD'de ki FETÖ'cülerle 2013 'de yapılan görüşmede, kolunun altındaki parti antetli kalın klasörün içinde yer alan dosyaların içeriği kamuoyunun bu gün dahi ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bu görüşme fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılmasının ardından kamuoyunun tamamı; ''CHP'liler o gün aldatıldılar mı yoksa bilerek ve önceden belirlenen konuları mı görüşmek üzere orada bulunmuşlar?'' sorusuna yanıt aranması gerektiğinin altını çiziyor.

 

 

kemal kılıçdaroğlu FETÖ faik öztrak ABD CHP
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI