Faşist Diktatör Sözlerine Suç Duyurusu

Pazar günü gerçekleştirilen CHP Süleymanpaşa İlçe Kongresinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hakkında 'faşist diktatör' benzetmesine tepkiler büyüyor.

Faşist Diktatör Sözlerine Suç Duyurusu

Pazar günü gerçekleştirilen CHP Süleymanpaşa İlçe Kongresinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hakkında 'faşist diktatör' benzetmesine tepkiler büyüyor.

 Akparti İl Başkanı Cüneyt Yüksel bugün muhtarlarla beraber gerçekleştirdiği basın toplantısında Eşkinat'ın bu çıkışını bilinçli olarak yaptığını söyledi.
 
Akparti İl Başkanı Yüksel; bu açıklamanın üç nedeni var. Birinci neden CHP Süleymanpaşa İlçe Kongresinde Eşkinat kendi gösterdiği aday seçilemediği için isyandaydı. Vatandaşlar ve Chp teşkilattı nezninde irtibar kaybına uğradı. Cumhurbaşkanımıza hakaret ederek kaybettiği itibarı kazanma derdinde.

İkinci neden böyle bir açıklama yaparak kaybettiği itibarla beraber CHP Genel Merkezine şirin gözükme sevdası. 

Üçüncüsü ise çok önemli üzerine basa basa söylüyorum  11 ilçede görevli olan meclis üyesi arkadaşlarımız gördükleri usulsüzlükleri denetleme kurulu raporlarına yazdılar Süleymanpaşa belediyesindede bir buçuk yıldır 16 aylık çöp ihalesi parçalara bölünerek doğrudan teminle verilip Süleymanpaşa Belediyesi 5 trilyon zarara uğratıldı. Bu usulsüzlüğü denetleme kurulu raporlarına işlettirdik ve tüm belgeler elimizde mevcut. Önümüzdeki yıl itibariyle Belediyeleri denetlemeye gelecek olanlar ilk önce denetleme kurulu raporlarını inceliyecekler. Eşkinat bu raporlar doğrultusunda ceza alacağını bildiği için olayı sulandırarak Cumhurbaşkanımıza hakaretten dolayı ben inceleniyorum zeminini şimdiden hazırlama derdinde kendine çıkış yolu aramaktadır. 

Bu konuyla ilgili avukatlarımız vasıtasıyla suçduyurusunda bulunacağız. açıklamasında bulundu. 

Eşkinat'ın Hakaret Dolu Konuşması

“1980’den sonra bu ülkenin demokrasisinin üzerinden ciddi bir tren geçti, paramparça ettiler. 1980 sonrası yeni demokrasi oluşturuluyor denilen siyasette baktık ki, tematik kurultaylar yerine, liderlerin kamplaşması kurultayları yaşandı. Hiç plan program önemli değil. Sizinkiler, bizimkiler, yahu sizinkiler de Cumhuriyet Halk Partili bizimkilerde Cumhuriyet Halk Partili. Hele bugün bir faşist diktatör var, altını çizerek söylüyorum, bedeli neyse bunun suçunu katlanarak söylüyorum. Bir Faşist diktatöre karşı, bu halkın ayaklanmasını, bu halkın şahlanmasını sağlayacak CHP’nin yerel yöneticileridir, milletvekilleridir, onun Genel Başkanıdır. Ama her şeyden önce Cumhuriyet Halk Partili üyeleridir”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün'ün  Açıklaması

 “CHP’nin Süleymanpaşa İlçe Kongresinde Süleymanpaşa İlçesinin CHP’li kendini bilmez, haddini aşan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a 'Faşist  Diktatör'diyerek hakaret etmiştir. Cumhurbaşkanımız halkın hür  iradesiyle ve oylarıyla hem de bütün şer odaklarının kumpasına rağmen seçilmiştir.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatör olsa sen ona çıkıpta faşist diktatör diyebilir misin? Türkiye'de diktatörlük olsa Cumhurbaşkanımıza bırakın hakaret etmeyi, hakaret etme fikrini dahi kimse aklının ucundan geçiremez. Süleymanpaşa CHP Belediye Başkanının Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a hakareti, eleştiri değil edepsizliğin, ahlaksızlığın ve terbiyesizliğin ifadesidir. Halkın yüzde 52’sinin oyuyla Türkiye’nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı’na sarf ettiği sözleriyle Eşkinat, hem kendi partisinin genlerini hemde kendi kişiliğinin düzeyini ortaya koymuştur.”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Açıklaması

 “CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı Kongresi'nde büyük bir hadsizlik örneği göstererek Cumhurbaşkanımız ve Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a "faşist diktatör" diyerek Aziz Milletimizin sevgilisi olmuş ve bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden büyük bir başarıyla çıkmış ve Cumhuriyet tarihinin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olma şerefine nail olmuş milletimizin gözbebeği olan büyük bir lidere dil uzatma cahilliğine düşmüş. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın hem kendisi hem de demokrasi tarihimiz açısından skandal olan bu sözleri elbetteki yüce yargımız tarafından hak ettiği şekilde cezalandırılacağına inancımız tamdır. Bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

Metin Akgün' Ekrem Eşkinat Faşist Diktatör Süleymanpaşa
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
FSRU projesi toplantısında gergin anlar
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şemtop'un erken seçim açıklaması