Flaş Haber...Ergene Nehri'nde Çevre Katliamına Suç Üstü...

Vidanjörün dereye boşaltma yaparken cep telefonuyla çekilen videosu ve yakalanma anı Ergene Nehri'nde çevre katliamının ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi.

Flaş Haber...Ergene Nehri'nde Çevre Katliamına Suç Üstü...

Tekirdağ ilinin Çorlu Şahbaz' köyünde bir vidanjör atıklarını Ergene Nehri'nin kolu olan Çorlu Deresi'ne boşaltma yaparken Jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Vidanjörün dereye boşaltma yaparken cep telefonuyla çekilen videosu ve yakalanma anı Ergene Nehri'nde çevre katliamının ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi.

Vidanjörün dereye boşaltma yaparken cep telefonu ile çekilen videosu Ergene nehrinde çevre katliamının yalnızca çevrede bulunan fabrikaların atıkları olmadığı vidanjörlerle taşınan atıkların da çevre katliamına sebep olduğu görüntülendi.

Vidanjörün Çorlu Deresi'ne boşaltma yaparken çevre katliamına sebep olduğu görüntüler üzerine Çevre müdürlüğü dereden ve vidanjörden aldığı numunelerle atığın muhteviyatı hakkında bilgi toplayarak 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddelerine göre cezai işlem uygulanacağını ve Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

Ergene Nehri'nin kolu olan Çorlu Deresi'nin fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmaya başlaması daha öncede haberlere ve  tartışmalara neden olmuştu.

İşte O Görüntüler...

Ergene Nehri
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI