Hayvan sever ve çevre gönüllüsü Şebnem İlhan; ''gölge etmeyin başka ihsan istemem.'' diyor.

Hayvan sever, sokak hayvanları dostu ve bu konudaki gönüllü duyarlılığı ile tanınan Diş Hekimi Şebnem İlhan, yaşadığı sitede bir önceki yönetim tarafından hakkında sokak kedilerini koruması ile ilgili şikayete dayalı hukuk mücadelesini devam ettiriyor.

Hayvan sever ve çevre gönüllüsü Şebnem İlhan; ''gölge etmeyin başka ihsan istemem.'' diyor.

Tekirdağ, Süleymanpaşa'da yaşayan Diş Hekimi Şebnem İlhan, sokak hayvanları için kendi imkanlarıyla sağladığı barınma olanakları ile ülke ve dünya basınında yer almaya devam ediyor.

Sokak kedilerini yaşadığı sitenin bir bölümünde barınak olarak hazırladığı alanda koruma altına alan Şebnem İlhan bu manada ilgi odağı.

Tümüyle kendi imkanları sayesinde oluşturduğu barınakta çevredeki 50 den fazla kediyi koruma altına alan Şebnem İlhan aşırı soğuk havalarda kedilerin soğuktan etkilenmelerinin önüne geçmek adına kendi evinin balkonuna yaptırdığı merdivenle dünyadaki çok sayıda ülkelenin önde gelen basın kuruluşlarının dikkatini çekmeyi başardı ve geçtiğimiz yıl New York Post'a manşet oldu.

Bu konuda aşırılıktan sakınan Şebnem İlhan özellikle kendi yaşadığı sitenin bir önceki yönetimi tarafından mahkemeye verilmesi konusunda her hangi bir açıklama yapmaktan kaçınırken, sürdürdüğü mücadelesini aynı zamanda hukuk alanında vermek zorunda bırakılmanın şaşkınlığı ve üzüntüsünü yaşıyor.

Aynı zamanda çevre gönüllüsü de olan Diş Hekimi Şebnem İlhan, aynı sitede ve aynı yönetimin keserek ortadan kaldırdığı meyve ve orman ağaçlarının hukuk mücadelesini bağımsız yargı önünde sürdürmeye kararlı. 

Yaşadığı sitede eski yönetim tarafından kesilen çok sayıdaki ağaçla ilgili yargıya baş vuran İlhan, yönetim hakkında yerel mahkeme tarafından verilen kararı temyize taşıyarak bu alandaki duyarlılığında da ısrarlı.

 

 

 

 

şebnem ilhan hayvan severler
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI